iOS 7.1.2 WhatsApp Sorunu

mr.ylmzx

Decapat
Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle elimde iPhone 4 (GSM/2012) cihaz var. Sıkıntılı bir cihazdı, kilitlenmişti YouTube'dan izlediğim bi kaç method ile açtım fakat telefon bu sefer de WhatsApp yüklediğim zaman "Bu telefon numarasıyla kayıt olamazsınız." uyarısını alıyorum. Cihazı arkadaşımdan aldım. Araştırdığım kadarı ile bu hata iOS 6 yüklü olan cihazlarda karşılaşılan bi problem olduğu için pek fazla yardım bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle elimde iPhone 4 (GSM/2012) cihaz var. Sıkıntılı bir cihazdı, kilitlenmişti YouTube'dan izlediğim bi kaç method ile açtım fakat telefon bu sefer de WhatsApp yüklediğim zaman "Bu telefon numarasıyla kayıt olamazsınız." uyarısını alıyorum. Cihazı arkadaşımdan aldım. Araştırdığım kadarı ile bu hata iOS 6 yüklü olan cihazlarda karşılaşılan bi problem olduğu için pek fazla yardım bulamadım. Şimdiden teşekkürler.
Numaranız herhangi bir telefonda yüklü olan WhatsApp'ta kullanılıyor mu?

Hayır açık değil. Hatta tam emin olmak için "Hesabı Sil" işlemini gerçekleştirdim.
Arkadaşlar merhaba.

Hatanın tam açıklaması şöyle;

"Bu telefon numarası ile kayıt olamazsınız. Sadece, bu telefonda en son kullanılan WhatsApp numarasıyla kayıt olabilirsiniz."

Hayır açık değil. Hatta tam emin olmak için "Hesabı Sil" işlemini gerçekleştirdim.

Hatanın tam açıklaması şöyle;

"Bu telefon numarası ile kayıt olamazsınız. Sadece, bu telefonda en son kullanılan WhatsApp numarasıyla kayıt olabilirsiniz."
Hocam araştırdığım kadarıyla bu sorunun tek çözümü Jailbreak (kesin olmamakla beraber) Whatsapp'ın eski telefonlara desteğini kesmesinden ötürü kaynaklanan bir problem.

Hocam araştırdığım kadarıyla bu sorunun tek çözümü Jailbreak (kesin olmamakla beraber) Whatsapp'ın eski telefonlara desteğini kesmesinden ötürü kaynaklanan bir problem.

Hocam peki, nasıl yapabiliyoruz?
İcloud dan cikis yapilmamis olabilir belki eski yedek dosyasi eski telefon numarasi ustune yazilidir falan bi kontrol edin.

Anlatımından pek bişey anlamadım açıklayıcı bi şekilde anlatır mısın?

Cydia'dan JB'li Whatsapp indireceksiniz sanırım, öyle olması gerekiyor.
Cydia’dan öyle birşey bulamadım.
Arkadaşlar sonunda sorunu çözdüm, şöyle;
Öncelikle malesef cihazın hatsız bir şekilde "jailbreak" olması lazım.
Sonra cihazımızda bulunan Cydia'nın Kaynak kısmında "düzenle" ve ardından "ekle" butonları ile kaynak ekliyoruz.
Ekleyeceğimiz kaynak beta+unlimapps+com (artılı kısımları nokta yapın) şeklinde.
Kaynak eklendikten sonra arama kısmına AppAdmin yazıyoruz ve Tweak'i kuruyoruz.
WhatsApp'ı normal bi şekilde indirip sildiğimiz için bulut şeklinde bi simge oluyor.
Arama kısmından uygulamanın açıklamasına tıklamadan bulut simgesine basılı tutuyoruz.
Ardından downgrade diyoruz (iki defa gelirse iki defa diyin).
Fazla aşağılara inmeden 4-5 sürüm öncesini kuruyoruz. (Eğer sürüm desteklenmiyor güncelleyin derse silip yüklediğiniz sürümün biraz daha yenisini kurup deneyin)
Telefon numaramızı aktif hale getirip uygulamamızı güncelliyoruz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı