iOS cihaza linke tıklayınca virüs bulaşmış mıdır?

787511

Yoctopat
Merhaba, dün Twitter'da önüme +18 içerik çıktı, geçerken videoya link eklenmiş ona tıkladım yanlışlıkla. İngilizce bir uyarı gibi bir şey verdi. Siteyi açmadı. O an korku refleksiyle sanırım çıkış için olan seçeneğe bastım ve Twitter'a geri döndüm. VirusTotal'den tarama yaptım linkini koyacağım, McAfee yükledim ama sanmıyorum abonelik alıp kontrol ettim edebileceğim her şeyi ama sanki telefona bir şey bulaşmış mı bulaşmamış mı bakmıyor. Telefonda aksi giden bir durum yok, zaten iOS kullanıyorum. Araştırdım herhangi bir siteden virüs bulaşma riski azmış ama benim içim hiç rahat değil. Siteye tekrar tıklamak da aptallık olur. O uyarı ne uyarısıydı bakamadım onu merak ediyorum. Belki de korkmam gerekmeyen bir şeydir diye sayfaya da atmayınca ama şimdi tıklarsam ne olacağı meçhul. İçimi rahatlatmak için ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Merhaba, dün Twitter'da önüme +18 içerik çıktı, geçerken videoya link eklenmiş ona tıkladım yanlışlıkla. İngilizce bir uyarı gibi bir şey verdi. Siteyi açmadı. O an korku refleksiyle sanırım çıkış için olan seçeneğe bastım ve Twitter'a geri döndüm. VirusTotal'den tarama yaptım linkini koyacağım, McAfee yükledim ama sanmıyorum abonelik alıp kontrol ettim edebileceğim her şeyi ama sanki telefona bir şey bulaşmış mı bulaşmamış mı bakmıyor. Telefonda aksi giden bir durum yok, zaten iOS kullanıyorum. Araştırdım siteden de virüs bulaşma riski azmış ama benim içim hiç rahat değil. Siteye tekrar tıklamak da aptallık olur. O uyarı ne uyarısıydı bakamadım onu merak ediyorum. Belki de korkmam gerekmeyen bir şeydir diye sayfaya da atmayınca ama şimdi tıklarsam ne olacağı meçhul. İçimi rahatlatmak için ne yapabilirim?
Ne yazık ki evet bulaşmış olabilir.Öncelikle Şifreler kısmından banka bilgileri vb. olan herşeyi silin.2. olarak çerezleri ayarlayın.3. olarak Ddos'tan nasıl korunulur ona bakın.Bir de Kaspersky ile tam tarama yapın.Bunlar sadece koruma.Site virüssüz olabilir fakat bilemeyiz.Bence bilgisayarda arka planda Chrome çalışıyor mu diye falan diye bak.

Hayır virüs bulaşmamıştır. Zaten IOS bu bakımdan daha güvenli. Sen bir şey onaylamadıkça sadece siteye girerek virüs girmesi imkansız IOS cihazı için.

Ne yazık ki evet bulaşmış olabilir.Öncelikle Şifreler kısmından banka bilgileri vb. olan herşeyi silin.2. olarak çerezleri ayarlayın.3. olarak Ddos'tan nasıl korunulur ona bakın.Bir de Kaspersky ile tam tarama yapın.Bunlar sadece koruma.Site virüssüz olabilir fakat bilemeyiz.Bence bilgisayarda arka planda Chrome çalışıyor mu diye falan diye bak.
Telefondan oldu ya:// Kaspersky indireceğim bir o da tarasın diye. Çerezleri ayarlamıştım hemen zaten. Onun dışında telefonda şüpheli bir etkinlik görmedim şarj normak gidiyor vs

Çok haklısın yani elindeki cihaz android değil, android olsa bile bir şey indirmen onay vermen vs gibi şeyler gerekir. Siteye girip hiç bir şeye tıklamadan geri çıktıysan imkansız.
ben anlamıyorum hiç böyle şeylerden ve daha önce yaşamadığım bir şey. gerçekten gergin bir insanım ondan sormak istedim bilen birilerine de teşekkürler

Site güvenliyse virüs değildir fakat rahat olun.
virüstotal linkine bakarak mı söylediniz, ben güvenli olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Telefondan oldu ya:// Kaspersky indireceğim bir o da tarasın diye. Çerezleri ayarlamıştım hemen zaten. Onun dışında telefonda şüpheli bir etkinlik görmedim şarj normak gidiyor vs.

Ben anlamıyorum hiç böyle şeylerden ve daha önce yaşamadığım bir şey. Gerçekten gergin bir insanım ondan sormak istedim bilen birilerine de teşekkürler.

VirusTotal linkine bakarak mı söylediniz, ben güvenli olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

O kadar boş bir telaşa giriyorsun ki... Elindeki telefona virüs bulaştırmak için ekstra bir çaba sarf etmek lazım. Bir şey indirmemişsin zaten virüs nasıl bulaşacak damlacık yoluyla mı? Bu stresle yaşanmaz salla geç.

O kadar boş bir telaşa giriyorsun ki... Elindeki telefona virüs bulaştırmak için ekstra bir çaba sarf etmek lazım. Bir şey indirmemişsin zaten virüs nasıl bulaşacak damlacık yoluyla mı? Bu stresle yaşanmaz salla geç.
Kişiliğimden ötürü maalesef ya dün geceden beri çok streslendim zehir oldu günüm, rahatladım biraz daha sağ olun

Geri
Yukarı