iOS cihazlarda önbellek temizleme gerekli mi?

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Herkese merhaba. İlk defa bir iPhone telefonum oldu, 10 yıldır Android kullanıyordum ve sıkıldım zamanla şişmesi ve yavaşlamasından. 2 sene sonra çöp olması da cabası.
Şimdi merak ettiğim şu, IOS'da da Android'de olduğu gibi ara ara önbellek temizliği gerekiyor mu yavaşlık olmaması için?

Şu an 14.4.2 kullanıyorum şu an ve şarjdan yeni çekmeme rağmen 4 saat ekran süresi gösteriyor. Bunu sıfırdan başlatma imkanı yok mu? Kaç saat ekran süresi alacağım merak ediyorum.

Diğer sorum ise Android'de YouTube'un reklamsız versiyonları vardı üçüncü parti internetten indirip kuruyorduk. iPhone için var mı çünkü reklamlar bıktırıyor.

Son sorum ise galeriden sildiğim fotoğraflar hala daha arşiv kısmında görünüyor ve oradan dilemiyorum yani çöp kutusu butonu yok nedense.

Telefonum iPhone 11.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. İlk defa bir iPhone telefonum oldu, 10 yıldır Android kullanıyordum ve sıkıldım zamanla şişmesi ve yavaşlamasından. 2 sene sonra çöp olması da cabası.
Şimdi merak ettiğim şu, IOS'da da Android'de olduğu gibi ara ara önbellek temizliği gerekiyor mu yavaşlık olmaması için?

Şu an 14.4.2 kullanıyorum şu an ve şarjdan yeni çekmeme rağmen 4 saat ekran süresi gösteriyor. Bunu sıfırdan başlatma imkanı yok mu? Kaç saat ekran süresi alacağım merak ediyorum.

Diğer sorum ise Android'de YouTube'un reklamsız versiyonları vardı üçüncü parti internetten indirip kuruyorduk. iPhone için var mı çünkü reklamlar bıktırıyor.

Son sorum ise galeriden sildiğim fotoğraflar hala daha arşiv kısmında görünüyor ve oradan dilemiyorum yani çöp kutusu butonu yok nedense.

Telefonum iPhone 11.

3.soruna cevap vermek gerekirse maalesef IPhone'lara internetten crack şeyler indiremesiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Telefonum iPhone 11.
Telefonunuz güncel. Yapsanız da yapmasanız da gözle görülür performans artışı ya da düşüşü olmaz. Ama bende eski bir iPhone var ara ara temizlemek işe yarıyor.

YT uygulaması için iPhone'da Adblocker yok diye biliyorum. Ama kesin konuşamayacağım. Web YT için tarayıcaların ADblocker'larını ya da eklentilerini kullanabilirsiniz.

Telefonu yeniden başlatın o zaman düzelir ekran süresi.

3. dediğiniz ios markette yok. 4. İse fotoğraflar da en aşağıda son silinmeler diye bir klasör var oradan silebilirsiniz.
64E979FE-FB44-4B37-B6C0-A4C35524645B.png

Jailbreak atılarak Android'deki APK gibi şeyler yüklenebiliyordu sanırım.
Düzenleme: Evet yapılıyor. Jailbreak'i Android'deki root gibi düşünün. Jailbreak atıp AltStore yüklemeniz lazım.
Burada dediğine göre Jailbreak'e gerek yokmuş. Çalışıyor mu bilemiyorum, sorumluluk kabul etmem.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3. dediğiniz ios markette yok. 4. İse fotoğraflar da en aşağıda son silinmeler diye bir klasör var oradan silebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1063335
Son silinenler içinde hiç bir şey yok. Fakat arşiv e basınca silinenler duruyor hala.
15290043-48B7-4CF5-AB7F-27A8E6DDA52F.png

Sinir oldum iyice arkadaşlar altı üstü PC’deki eski fotoğrafları ayrı klasörler halinde atmak istiyorum.
İlk klasörü atıyorum itunes’fen eşzamanla diyorum üstte göründüğü gibi “Mac’imden” kısmına geliyor fakat bir başka klasör atınca daha önce attığımı siliyor?
İlk attığımı başka bir albüme taşısam bile yine siliyor. Çözümü yok mu bunun arkadaşlar ayrı ayrı klasörler halinde atamayacak mıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı