iOS Eski Sürüme Geri Dönme

muhammedd

Kilopat
Makaleler
3
Ben Şubat 2017'den beri Iphone SE model telefonu kullanıyorum. Telefonun performansından çok memnunum ama özelleştirme kısmı kısıtlı olduğu için Jailbreak yüklemek istiyorum. Telefonda şuanda İOS 12.3.1 yüklü. Bu sürüme uygun Jailbreak yok. En son sanırım 12.1.2 sürümüne Jailbreak çıkmış. Ben 12.1.2 sürümüne geri dönmek istiyorum ama imzalar kapalı. Eski bir İOS sürümüne geri dönmenin bir yolu yok mu? Telefonun zaten garantisi bitti. Herhangi bir uygulama vs. yükleyerek eski sürüme geçmek mümkün mü? Yoksa istediğim şey imkansız mı? Neden istediğim sürümü yükleyemiyorum? Gerçekten sinir bozucu bir durum. Sırf bu kısıtlamalar yüzünden bir daha İphone telefon almayı düşünmüyorum. Not: Daha önce telefona hiç Jailbreak kurmadım.
Bir bilgisi olan yok mu?

Son düzenleme:
Çözüm
Yoksa istediğim şey imkansız mı?
iPhone 5s, 6 ve 6+ gibi modeller için imkansız değil, fakat yine de JB olmadan bu modeller için bile biraz uzun sürüyor ve normal bir sürüm düşürmeden daha fazla gereksinimi var.
Herhangi bir uygulama vs. yükleyerek eski sürüme geçmek mümkün mü?
Önceki sürümlere dönmek bir uygulama yüklemek gibi değil maalesef. Özellikle 5s ve sonrasında çıkan tüm modellerde sürüm düşürmek için bir bilgisayar gerekiyor kesinlikle.
Neden istediğim sürümü yükleyemiyorum?
Apple'ın güvenlik ve güncel kalma adına aldığı bir önlem, bir imzalama sistemi. Yani sadece Apple'ın imzaladığı sürümleri yükleyebilirsiniz normalde, ki şu anda sadece 12.3 ve 12.3.1 imzalanıyor. Fakat telefonunuz jailbreakli olsaydı ve SHSH2 kaydınız mevcutsa, Apple'ın imzalamadığı sürümleri bile yükleyebilirdiniz. Telefonunuzda JB olmasa da kesinlikle SHSH2 kaydı almanızı öneririm, böylece ileride kaydını aldığınız sürüme Apple izin vermese bile sürüm yükseltip düşürebilirsiniz: SHSH Kaydı Alma
Jailbreak için tavsiyem olduğunuz yerde beklemeniz ve çıktığı zaman 12.4'e güncellememeniz. iOS 12.3.1 ve önceki sürümlerde JB için uygun açıklar mevcut. Bu açıklar yayınlandıktan bir süre sonra da JB çıkıyor zaten.
Hocam eğer imzalar kapalıysa o sürüme dönemezsin. Bir ara Apple eski imzaları açmıştı. Eğer yine öyle bir olay tekrar olursa ancak o zaman eski sürüme dönebilirsin.

Yoksa istediğim şey imkansız mı?
iPhone 5s, 6 ve 6+ gibi modeller için imkansız değil, fakat yine de JB olmadan bu modeller için bile biraz uzun sürüyor ve normal bir sürüm düşürmeden daha fazla gereksinimi var.
Herhangi bir uygulama vs. yükleyerek eski sürüme geçmek mümkün mü?
Önceki sürümlere dönmek bir uygulama yüklemek gibi değil maalesef. Özellikle 5s ve sonrasında çıkan tüm modellerde sürüm düşürmek için bir bilgisayar gerekiyor kesinlikle.
Neden istediğim sürümü yükleyemiyorum?
Apple'ın güvenlik ve güncel kalma adına aldığı bir önlem, bir imzalama sistemi. Yani sadece Apple'ın imzaladığı sürümleri yükleyebilirsiniz normalde, ki şu anda sadece 12.3 ve 12.3.1 imzalanıyor. Fakat telefonunuz jailbreakli olsaydı ve SHSH2 kaydınız mevcutsa, Apple'ın imzalamadığı sürümleri bile yükleyebilirdiniz. Telefonunuzda JB olmasa da kesinlikle SHSH2 kaydı almanızı öneririm, böylece ileride kaydını aldığınız sürüme Apple izin vermese bile sürüm yükseltip düşürebilirsiniz: SHSH Kaydı Alma
Jailbreak için tavsiyem olduğunuz yerde beklemeniz ve çıktığı zaman 12.4'e güncellememeniz. iOS 12.3.1 ve önceki sürümlerde JB için uygun açıklar mevcut. Bu açıklar yayınlandıktan bir süre sonra da JB çıkıyor zaten.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı