Çözüldü iOS işletim sisteminde IP adresi nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

T 34

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. iOS 14.3 işletim sistemim var. Şimdi ben herhangi bir IP sorgulama sitesinde sorgulama yaptığımda 78.xxx.xxx.xx formatında bir IP adresi çıkıyor. Herhangi bir VPN kullandığım zaman bu IP adresi değişiyor. Tamam, VPN kullanınca değişiyor. Hoş, güzel ama ben VPN kullanmadan farklı bir IP adresi almak istiyorum. Bu IP adresini daha önce Wi-Fi ayarları bölümünden düzenlemeye çalıştım ama benim yazdığım IP ile sorguladığım zaman çıkan IP farklı oluyor. Örneğin benim şu anda Wi-Fi ayarları kısmında yazan IP 192.168.1.2 olarak gözüküyor. Ama sorgulama yapınca yukarıda belirttiğim 78 ile başlayan IP çıkıyor. Bunu nasıl değiştirebilirim? Modem ayarları kısmından birtakım işlemler mi yapmak gerekiyor?
Saygılar.

Çözüm
Böyle bir şey yok, ya proxy ya da VPN kullanırsın. (aynı şey diyecekler, demesin!)
Modemi kapatıp açarsan değişir IP.
Dediğiniz olsa neden insanlar cayır cayır VPN'lere para versin?
198 ile başlayan sizin local IP'nizdir. Modeme bağlı cihazlara atanır, 78 ile başlayan dış IP'nizdir. İnternete bağlanan cihazlara atanır.
Böyle bir şey yok, ya proxy ya da VPN kullanırsın. (aynı şey diyecekler, demesin!)
Modemi kapatıp açarsan değişir IP.
Dediğiniz olsa neden insanlar cayır cayır VPN'lere para versin?
198 ile başlayan sizin local IP'nizdir. Modeme bağlı cihazlara atanır, 78 ile başlayan dış IP'nizdir. İnternete bağlanan cihazlara atanır.

Çözüm

Geri
Yukarı