iOS mu, Android mi?

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bütçem var. Aklıma şöyle bir şey geldi; 3000 liraya iphone alırım, 2.5 3 sene kullanıp 2. el olarak 1000 liraya satarım sonra 2000 lira ekleyerek yenisi alırım ve böyle bir döngü olur. Android fiyatına sürekli yeni iphone'u almış olurum. Yada 1600 liraya m8 alırım, 2 senede bir değişirim. Tabi onu satınca ek para gelir ama iyi para gelmez. Sizce hangisi mantıklı ? Çoğumuz iphone diyor ama benim telefonla oyun veya zorlayıcı bir işim yok. Kamera, şarj, ekran, arayüz lazım. İlk yıldan sonra iphone 2000'e gelirken 1800 liralık android'i ikinci el olarak 700'e satsam 1100 liraya android almış oluyorum.

Birde ben telefona bir şey yüklemem, boş oluyor genelde. 16 gb'ın ne kadarı boş olarak geliyor. Her ihtimale karşı 32 gb almam da gündeme gelebilir.
Beyler Android mi ios mu başlığını görüp işletim sistemini savunmayın :) Benim durumuma göre hangisi avantajlı olur :)

Telefon ile çok fazla işiniz yok ise boşu boşuna yüksek meblalar ödeyip iPhone almayın. Huawei Mate 7 sizin için uygun bir cihaz bana göre. Tabi sizin görüşünüz de önemli. İncelemelere göz atmanızı tavsiye ederim.

Telefonla oyun oynamayacaksanız veya telefonu zorlayacak bir şey yapmayacaksanız, neden o kadar pahalı telefonu almak istiyorsunuz ki? iPhone kullanıcılarından duyduğum kadarıyla bataryası bir günü zor çıkarıyormuş. Tabi bu telefonda ne yaptığınıza da bağlı. Bana göre iPhone fiyatını hak etmiyor. Eğer cebinizden 3000 TL'yi çıkarıp verebiliyorsanız bir şey diyemem ama veremiyorsanız o zaman bana göre pahalı telefon almanız mantıksız. iOS mu Android mi sorusu aslında kullanıcıya göre değişebilir. Bana göre iOS hapishane gibi geliyor, Android ise o hapishanenin dışı. Jailbreak ismini de iOS hapishane gibi olduğu için koymuşlardır. Ben basitlik, stabilite severim diyorsanız iOS, ben basitliği sevmem, daha fazla batarya istiyorum diyorsanız Android'den yana tercih yapabilirsiniz. Bu arada Android olarak bir sürü telefon var. iOS'u sadece iPhone'lar kullanıyor. Android istiyorsanız almak istediğiniz telefonu iyi seçin, aldığınız firma güncellemeleri erkenden kesebilir.

Şarj konusunda iPhone'u unut. Günde 2-3 defa şarj eden insanlar var. Kamera, Arayüz, ŞARJ konusunda Sony Xperia cihazlarına bakabilirsin.

Teşekkürler, huawei mate 7 yada biraz bekleyerek mate 8 almaya karar verdim. Nokta atışı oldu bu telefon. İyi ve geniş ekranı, güzel metal tasarımı, yeterli donanımı ve köklü, büyük bir markanın telefonu olmasından dolayı alıyorum.

Arayüzü ve menüsü süper :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı