IOS mu, Android mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Android ' i ne zaman incelesem çok karışık geliyor. Her şey çok detaylı ve karmaşık. IOS ise sade ve stabil. 2009 ' dan beri IOS kullanıyorum. Ne zaman kastığını gördün dersen iPhone 4 ' e IOS 7 yükleyince. :D
IOS kasmaz. Ancak telefonun eskidiği zaman yeni sürüme geçmemeni öneririm. Çünkü Apple IOS ' un yeni sürümlerini birlikte çıkardığı telefona göre planlıyor. Mesela iPhone 5S IOS 7 ile birlikte geldi. iPhone 4 ' e de çıkarıp, iPhone 4 ' e desteklerini verdiler. Ancak iPhone 4 ' ün donanımı IOS 7 ' ye göre geri kaldı.

Bende senin gibi ikilemde kalmıştım, Araştırmalarımın içinde en çok dikkatimi çeken iphone yazılımının bir mühendislik harikası olduğunu ve stabil çalışma garantisi , kasma sorunu olmaması. Bu nedenle ıphone tercih edebilirsin, Android zamanla yavaşlar, Ram sorunu yaşarsın, Iphone da çok uzaktır bunlar ki cihazlarındaki ram miktarından anlaşılıyor ıphone 5s de 1 gb ram var. Ayrıca android cihazlara özel tek tek günceleme gelirken, Iphone de çıkan yazılım 4 e de olur 4s ede yada 5 e günceleme sorununda olmaz.

İos sonsuza kadar.:) Sade işletim sistemi virüssüz ve temiz marketi, harika kasma sorunu olmayan işletim sistemiyle rakiplerine açık ara fark atıyor bence.

Her iki işletim sistemini de kullanan bir olarak nacizane tavsiyem şudur

IOS kurumsala hitap ediyor bence sorunsuz stabil kapalı kutu çok başarılı. Fakat şuan Iphone almak için doğru bir zaman değil zira yeni modeller eylül de tanıtılıyor olacak.

Android eğer alıp kurcalayacağım diyorsan al derim. Custom Rom yükleme olsun, pc ye bağlantı kurduğunda doğrudan belleğe erişim gibi kolaylıkları var. Android cihaz alacaksan ve meraklı bir kullanıcı isen Nexus 5 al derim tüm güncellemeler önce bu telefona gelir ve ilk sen denersin. Donanım olarak da oldukça güçlü ve yeterli bir cihaz.
Android cihazlar şuan performans olarak Iphone 5S'in ilerisinde.

Iphone 5 den Nexus 5 e geçiş yaptım nexus 5 ilk çıktığında ve şöyle bir düşünce oluştu kafamda. Her türlü rom'u denedim oyun hamuru gibi bir işletim sistemi. Büyük ekranı da kullanmaya alıştıktan sonar Iphone üzerinden browser'ı açmak içimden gelmemeye başladı. Diğer yandan PC deki işlerimi Nexus 5 üzerinden yapar oldum bende bıraktığı izler bu oldu. Tek kötü tecrübem GPS konusunda oldu. Şu bir gerçek en iyi GPS'i Iphone kullanıyor.

Umarım bu izlenimler işini görür;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı