iOS Sürümü Düşürmek

serhatdundar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Merhaba arkadaşlar bu siteden kolayca istediğimiz Apple cihazında istediğimiz iOS sürümünü indirip kullanabildiğimizi biliyorum. Ben iPhone 5S kullanıyorum iOS 6 yüklemek istiyorum ama iOS 6 sürümü iPhone 5S listesinde gözükmüyor, iPhone 5 için iOS 6 sürümü indirsem iPhone 5S'te çalışır mı? Ve sitedeki Global GSM seçenekleri nedir?
Site: Download iOS Firmware for iPhone, iPad, iPod Touch and Apple TV / IPSW Downloads

Demek ki yanlış biliyorsunuz. Shsh kaydınız olmadan apple tarafından imzalanması bitmiş bir sürüme düşürme imkanınız yok. Ki bu shsh olayı 5s cihazınız için geçerli değil. İşin özeti, hayır düşüremezsiniz.

Demek ki yanlış biliyorsunuz. Shsh kaydınız olmadan apple tarafından imzalanması bitmiş bir sürüme düşürme imkanınız yok. Ki bu shsh olayı 5s cihazınız için geçerli değil. İşin özeti, hayır düşüremezsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
böyle birşey yok mu yani?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
böyle birşey yok mu yani?
IOS 10 henüz beta durumunda. Resmi olarak son kullanıcıya verilmiş son sürüm 9. IOS 10 beta olduğundan dolayı hem 10'u hem de 9'u imzalıyor apple şu an. Şu an için tek versiyon düşürme bu sürümler arasında. 10 resmi oşarak çıktığında apple 9'u imzalamayı bırakacak ve yalnızca 10 yüklenebilecek.

İmza olayını bir kenara koyarsak iPhone 5S zaten iOS 7 ile piyasaya çıkmıştı. iPhone 5'in yazılımını kurmak (iOS 6) cihaza zarar verebilir (Android'de olan Hard Brick gibi bir şey olabilir). Bu Galaxy S7'ye S6, LG G5'e G4 yazılımını atmak gibi bir şey olurdu.
Konuyla alakalı değil biliyorum, ama bu imzalama olayı biraz saçma geldi bana açıkçası. Mesela iPhone 5S için örneğin iOS 7 yada 8 stabildir, ama iOS 9'da takılmalar oluyordur. Önceki bir iOS sürümüne dönmek açıkçası bu kadar engellenmemeliydi.

Bu arada bir şey eklemeyi unuttum. YouTube'da gördüğüm kadarıyla Jailbreak yapılmış Apple cihazlarda önceki sürüme dönmeyi başarıyorlar. Ben iOS cihazları pek bilmediğimden yanlış yönlendirmek istemem. Bunu biraz araştırabilirsiniz. iOS 6 olmasa da en azından isterseniz iOS 7'ye veya 8'e dönebilirsiniz.

İmza olayını bir kenara koyarsak iPhone 5S zaten iOS 7 ile piyasaya çıkmıştı. iPhone 5'in yazılımını kurmak (iOS 6) cihaza zarar verebilir (Android'de olan Hard Brick gibi bir şey olabilir). Bu Galaxy S7'ye S6, LG G5'e G4 yazılımını atmak gibi bir şey olurdu.
Konuyla alakalı değil biliyorum, ama bu imzalama olayı biraz saçma geldi bana açıkçası. Mesela iPhone 5S için örneğin iOS 7 yada 8 stabildir, ama iOS 9'da takılmalar oluyordur. Önceki bir iOS sürümüne dönmek açıkçası bu kadar engellenmemeliydi.
Engelliyorlar çünkü telefon yavaşlasın da yeni çıkacak modeli alalım diye. Çünkü her sene yeni model çıkmadan önceki aylarda yaşanıyor bu problemler.iOS 10 ile gelecek iPhone 7 birkaç hafta içerisinde satışa sunulacak ve şuan iOS 10 yüklü olan 6 ve daha alt modellerde kesinlikle bir önceki sürüme göre yavaşladığını düşünüyorum. Ek olarak konuyla alakasız olacak ama iPhone'nun diğer bir satış yöntemi 32 GB telefonları artık üretmemesi, çünkü en çok 32 GB iPhone'lar satıyordu ve iPhone 6 ve üst modellerinde 32 GB üretilmedi. Üretilmedi ki herkes 64 GB alsın diye. iPhone 7 alacaklara da tavsiyem olsun 16 GB alıp 8-9 ay sonra yeteli alan yok sorunlarıyla karşılaşmak istemiyorsanız biraz daha sıkın dişinizi 64 GB alın.
iOS 6 isteme nedenim arayüzün hoşuma gitmesi, yoksa iOS 7-8-9-10 kullanmışım farketmez aralarında küçük değişiklikler var. iOS 6 farklı

5S zaten iOS 7 ile çıktı, 6 yüklenemez. Giriş sürümü 7.0 olduğu için. Ama 5'i düşürebilirsiniz. JB'siz Apple imzaları kapattı. Düşürmek mümkün değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı