iOS telefonların ömrü ne kadar?

Turkuvaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar güncel bir iOS telefonu alıcam. Yazılımsal olarak ömrü ne kadardır? Yavaşlamaya kasmaya donmaya ne zaman başlar? Hiç yoksa 5 yıl kullanmak istiyorum bu alacağım telefonu. Daha önce iOS telefon kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıma bağlı. Neredeyse 4 yıl önce çıkan iPhone 6'yı hala sıfır alıp kullananlar var. Ancak ben performansından memnun olmadığım için değiştirdim. Şöyle ki her işletim sistemi çıkınca artık cihazlar yavaşlamıyor. Aksine iOS 12 ile cihazların hızlanması bekleniyor. Zaten iOS cihazlar Android'lere göre çok daha uzun ömürlü. Uzun ömür istiyorsanız doğru tercihi yapmış olursunuz. Ancak önerim en güncel modellerdir her zaman.

3-4 yıl sonra bi yavaşlar off... Telefonu kırmak isteyeceksin sana tavsiyem iOS'a çok bulaşma (iPhone 5 kullanıyorum). 3. yılında yavaşladı telefon.

3-4 yıl sonra bi yavaşlar off... Telefonu kırmak isteyeceksin sana tavsiyem iOS'a çok bulaşma (iPhone 5 kullanıyorum). 3. yılında yavaşladı telefon.

Öncelikle iPhone 5 3 değil 5 yıllık cihaz. Eylül'de 6 yıllık olacak. Siz geç almışsınız cihazı. Yanlış tercihi siz yapmışsınız yani. Ayrıca 3 yıl boyunca iOS cihazlar kadar stabil olan bir Android cihaz gösterin, biz de alalım.

Sana iPhone almanı tavsiye ederim çünkü gerçekten uzun ömürlü. Sadece 2,5-3 sene sonra pilini değiştirmen gerekecektir. Sana önereceğim model ise iPhone 8. Emin ol uzun süre kullanırsın eğer kırmaz, düşürmez isen.

Öncelikle iPhone 5 3 değil 5 yıllık cihaz. Eylül'de 6 yıllık olacak. Siz geç almışsınız cihazı. Yanlış tercihi siz yapmışsınız yani. Ayrıca 3 yıl boyunca iOS cihazlar kadar stabil olan bir Android cihaz gösterin, biz de alalım.
Aldıktan sonra 3 yıl demek istedim. Lütfen düzgün okuyun. Stabil cihaz isterseniz Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi firmalardan başlayabilirsiniz. Arkadaşımda Samsung Galaxy Note 3 var daha taş gibi telefon.

2 senelik 5S'i 2 sene daha kullandım. Şu an SE var. Hor kullanma ve bir süre sonra güncelleme telefonu. Yeteri kadar iyi kullanırsan ve hala işini görüyorsa 5-6 sene kullanabilirsin.

Sana şöyle söyleyeyim 2015 yılında 2. el aldığım bir iphone 5 vardı. Telefonu aldığımda garantisi bitmişti yani 2 yılını doldurmuştu, o zamandan bu yıla kadar gayet sağlıklı bir şekilde kullandım bi sıkıntısını görmedim. 2018 yılının başında iPhone 8 aldım, ve iphone 5 i bir yakınıma verdim o hâlâ kullanıyor. Yani ortalama telefon tam 5.yılında kullanım olarak bataryasını 1 kere değiştirdim onun haricinde telefon hâlâ kullanılabiliyor hiç bir sıkıntısı yok. Yani demem o ki ios cihazlar düzgün bir şekilde kullanıldığında uzun yıllar sağlam kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı