IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

yunuseko

Femtopat
İyi günler. Arkadaşlar ben modeme reset atalı 2 ay falan oldu. IP adresimi değiştirmek istiyorum. Yani şu an reset atsam internete bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeme reset atarsan her şey sıfırlanır ve IP adresin değişir. Tekrar internete bağlanmak için abone olduğun internetin kullanıcı adı ve şifresini modem paneline girdikten sonra tekrar internete bağlanabilrsin.

2. Başka bir IP adresi değiştirme yöntemi ise, modem arayüzüne girip en altta "yeniden başlat" sekmesi olur. Ona bastığıda yeniden başlatacak ve IP adresin değişecektir.

İyi günler. Arkadaşlar ben modeme reset atalı 2 ay falan oldu. IP adresimi değiştirmek istiyorum. Yani şu an reset atsam internete bir şey olur mu?
Yanlış paylaştım düzeltiyorum arkadaşlar haklı.. İnsan zamanla melekelerini kaybediyor benimde vadim dolmaya başlamış onu anladım.

Normalde özel olarak talep etmediyseniz muhtemelen dinamik IP kullanıyorsunuz. Yani kapatıp açsanız da, reset atsanız da; VPN, Proxy tarzı birşey kullanmıyorsanız sabit değildir, değişir. Ancak statik IP'lerde bu mümkün değildir.
Reset atmak değil de kapatıp açmak diyelim. Modemlerde reset denen olay sizin ISS bilgilerinizi de sıfırlar.
Hocam ilaç gibisin tşk ederim ben bir kahvaltı yapiyim iyi değilim :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı