IP adresimi bilen biri ne yapabilir?

Daha fazla  
Arkadaşlar dün bi sunucudan BAN yedim, BAN liste düştüm (Haksız yere yedim bu arada geri kaldıracaklar ama orda öyle kalıyormuş, hile falan açmadım :D ). BAN listte SteamID den tut IP adesime kadar gözüküyor. Başkaları buna baktığında neler yapabilirler, ( PC'me sızacaklarını sanmıyorum ) evimin adresini öğrenebilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ev adresini tam olarak öğrenemezler. Evine yakın bir konumu öğreneceklerdir. Ayrıca belirteyim modemi kapatıp açarsanız özel statik IP hizmetiniz yoksa IP adresiniz sıfırlanır. Onun dışında IP adresi ile açık portlara, modemin güvenlik açıklarına karşı korunmasız kalabilirsiniz. DOS atabilirler ama günümüz modemlerine pek etki etmiyor. Port yönlendirmesi açıksa ve modem portu belli portlardan biriyse aynı zamanda modem kullanıcı adı ve şifreside belliyse kablosuz ağ şifren değiştirilebilir veya İnternet erişimin engellenebilir.

Detaya girmeyeceğim ama kimin bildiğine göre değişir.

Fakat basit bir oyun sunucusundan banlayanlar seninle uğraşmazlar.
Öylece açık duruyor IP ler. Kimin ne zaman banlandığı vs, hackerin teki gelip PC'me erişim sağlayabilir veya IP'mi kullanıp suç işler diye korkuyorum.

Ev adresini tam olarak öğrenemezler. Evine yakın bir konumu öğreneceklerdir. Ayrıca belirteyim modemi kapatıp açarsanız özel statik IP hizmetiniz yoksa IP adresiniz sıfırlanır. Onun dışında IP adresi ile açık portlara, modemin güvenlik açıklarına karşı korunmasız kalabilirsiniz. DOS atabilirler ama günümüz modemlerine pek etki etmiyor. Port yönlendirmesi açıksa ve modem portu belli portlardan biriyse aynı zamanda modem kullanıcı adı ve şifreside belliyse kablosuz ağ şifren değiştirilebilir veya İnternet erişimin engellenebilir.
192.168.x Giriş yeri default, bunu nasıl düzeltebilirim. ?

Up.

@BatuhanParlakyıldız , forum kurallarına uyunuz.
21. Konunuza henüz cevap gelmediyse konuya sürekli cevap atarak öncelik kazanmaya ya da dikkat çekmeye çalışmayın. Er ya da geç cevap verilecektir. Benzer şekilde kısa sürede cevap gelmeyince sitem etmek de ceza nedenidir. 24 Saat geçen konuda Öne Çıkar butonu kullanmak izinlidir. Cevap bekleyen sorular ve satış ilanları dışında Öne Çıkar özelliğini kullanmak yasaktır.

Modemi kapa aç yaparak yeni IP alabilirsin. Sunucuya yeniden girmeye çalışmadığın sürece hala eski IP'n gözükecektir. Bilgisayara sızmak veya IP'ni kullanmak herkesin yapabileceği bişi değil, bu kadar korkmanıza gerek yok. Zaten IP öğrenmek çok basit bir iş. Bağlandığın her hizmet senin IP'ne erişebilir (oynadığın sunucu, girdiğin siteler, kullandığın yazılımlar vs). Varsayılan 192.168.X.X yönlendirmesini modem üzerinde ayarı varsa değiştirebilirsin ama değiştirmene gerek yok, ağına girebilecek kadar bilgili biri modeme giriş adresini kolaylıkla bulur.

Biraz geç veya mantıksız gelecek fakat birisi GTA 5'te mod menüsüyle IP'mi öğrendi bu herhangi bir sorunda yol açar mı? Ne yalan söyleyeyim biraz endişelendim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı