IP adresimi bilen kişi ne yapabilir?

Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşımın oyununa girdim. Oradan kavgalı olduğum bir yetkili IP adresmi almış, bittin sen hackleyeceğim gibi şeyler söylüyor.
Peki gerçekten sorun olur mu, bilgisayarıma girebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
IP adresi ile bilgisayar kontrol edilemez. Daha fazla bilgi gerekli o iş için. Eğer statik IP hizmeti alıyorsanız adresinizi bulabilir. Almıyorsanız modemi aç kapa yapın zaten IP adresi değişir.
Benim bildiğim yakın konumlarda IP ataması yapılıyor bu yüzden bulabileceklerini düşünüyorum. Bu bilgi yanlışta olabilir.

En fazla oturduğun bölgeyi öğrenir (direk adres öğrenemez) onla da pek bir şey yapamaz.
DDoS'da atabilir ama atarsa modeminiz kendine reset atar yüksek bir ihtimallede statik IP hizmeti almıyorsunuzdur IP niz değişir.
Hadi diyelim ama biraz bilgisi var bilgisayarınıza erişmek istiyor.
Bilgisayarım>özellikler>uzak bağlantı ayarları.
Aşağıdaki gibi ayarlayın ve kaliteli bir antivirus indirin (örneğin: Kaspersky, Bitdefender gibi) hiçbir şey yapamaz.

Screenshot_1.png

Eskisi gibi değil artık IP adres dağıtımı, internetteki gösterilen IP adresi ile, modemin DSL üzerindeki IP adresleri farklıdır. O yüzden sizin IP adresinize değil, mahalle kutusunun IP adresine sahip sadece. Subnetting konusunu araştırabilirsiniz.
statik ip olup olmadığını nerden öğrenirim?
Servis sağlayıcınız ile konuşun, genelde bu hizmeti özel olarak istemediğiniz sürece verilmez.

Geri
Yukarı