İp atlamak boy uzatır mı?

Wes4clarriker

Decapat
Daha fazla  
Günde aşağı yukarı 30 dakika ip atlamak ve düzenli olarak egzersiz yapmak boyumu uzatır mı? Beslenmeme olduğu kadar dikkat ediyorum, yaşım on altı boyum şu an 177. son 3 haftadır düzenli olarak egzersiz yapıyorum, ip atlıyorum ve basketbol oynuyorum. 1-2 ay içinde değişim olma ihtimali var mıdır yoksa en az 1 yıl falan mı sürer uzaması 1 cm bile olsa.

Boy uzamanız bittiyse (örneğin son 2 yıldır 1 cm bile uzamadıysanız) veya zaten altta yatan fazla bir uzama potansiyeli yoksa, sadece spor yaptığınız için boyunuz uzamaz. Postürünüz vs düzeldiği için ufak bir fark görebilirsiniz.

Ama boy uzama süreciniz devam ediyor, boy uzama potansiyeliniz varsa, spor yapmak ve ip atlamak olumlu katkı sağlar elbette.

İyi beslenmeye ve güzel uyumaya özen gösterin.

Boy uzamanız bittiyse (örneğin son 2 yıldır 1 cm bile uzamadıysanız) veya zaten altta yatan fazla bir uzama potansiyeli yoksa, sadece spor yaptığınız için boyunuz uzamaz. Postürünüz vs düzeldiği için ufak bir fark görebilirsiniz.

Ama boy uzama süreciniz devam ediyor, boy uzama potansiyeliniz varsa, spor yapmak ve ip atlamak olumlu katkı sağlar elbette.

İyi beslenmeye ve güzel uyumaya özen gösterin.
Son 2 yılda aşağı yukarı 8-10 cm uzadım hocam.

Son düzenleme:
El bilek grafisi çektirip ona baktırmanız daha iyi olacaktır. Tabi ki etkisi olduğunu söyleyenler var ancak 1-2 cm maks etki eder. Geri kalan genetiğinizle alakalı.

Geri
Yukarı