IP - MAC - HDD Seri Numarası Ban Sorunu

Thulkor

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i9 13900K
MSI MPG z-790 Carbon Wifi Anakart
MSI Nvidia RTX 4080 Suprim X 16 GB
Corsair Vengeance DDR5 6800 Mhz 2x16 GB Ram
Cooler Master TD500 Mesh Kasa
Corsair iCue H150 Sıvı Soğutma
Corsair HX1200 Platinium +80 PSU
Meslek
Dispatcher
Merhaba arkadaşlar.
Browser üzerinden bir oyun oynuyorum ve bir kere ban yedim (tamamen oyuna para yatıranların şikayeti üzerine, hile vs yok ama Paypal kullanamadığım için ben para yatıramıyorum ve 2. Sınıf oyuncu muamelesi görüyorum malum).
Şu an siteye ulaşabiliyorum, yeni hesap açabiliyorum, belli bir süre oynuyorum ve bir yerden sonra hesabımı kontrol ediyorlar ve yine hesabımı yasaklıyorlar. Yani ben bu sorunu anlayamadım. Neye göre ban atıyorlar? IP mi Mac mi HDD mi? IP olsa siteye hiçbir şekilde giriş yapıp kayıt olamam diye biliyorum ama genelde IP diyorlar kullanıcıları. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?

"Harddisk Serial Number Changer" ve "TMAC v6" programları mevcut sorun hangisiyse onları kullanıp değiştirebilirim ama tam olarak anlayamadım sorunu.

@Murat5038 sizin bir yazınızı okumuştum belki yardımcı olabilirsiniz diye düşündüm etiketledim sizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Browserler HDD seri numarasına ve Mac adresin erişemez. Çerezleri temizlemeni öneririm.
Şöyle daha net açıklayayım. Bir sene önce ban yedim. Ve bunun üzerinden bu bir sene içinde dizüstü bilgisayarım BIOS'u sıfırlandı, format atıldı, adresim değişti internet nakil edildi. Ve buna rağmen bir sene sonra yeni bir hesap açtım 10 gün oynadım ve akşamına yine durup dururken ban atıldı. Sebebi sorduğumda ise daha önce ban yiyen bir hesabım olduğu, buna dair ellerinde kayıtları olduğu ve oyuna bu yüzden katılamayacağım söylendi. Yani çerezler ile alakalı değil maalesef. Ben siteye şu an da girebiliyorum ve hesap oluşturabiliyorum. Ama misal şu an girdim başladım diyelim yine belki bu aksam belki 10 gün sonra ban atacaklar. Yani çerezlik bir durum söz konusu değil daha detaylı bir durum olsa gerek.

Umurumda bile olmazdı böyle bir oyun sitesi. Para verenler ne derse öyle olacak. Yok ya! Sorununuzun çözümü hakkında bilgi sahibi değilim ama siteye tepki göstermek istedim.
İş inada bindi bende de aşırı şekilde o yüzden ne yapıp edip bunu başarmak istiyorum. Öğrenip bu durumu net olarak çözümlemek istiyorum.
Yok mu yardımcı olabilecek yetkili veya tecrübe sahibi arkadaşlar 👀

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı