iPad 10. nesil beklenmeli mi?

Odeinion

Yoctopat
Daha fazla  
Bütçem 6500TL ile sınırlı ve iPad 9 almayı düşünüyordum. Ancak 1 ay sonra iPad 10. nesil cıkacağını duydum ve kararsız kaldım. Boyut açısından, çip açısından ve ekran açısından değişikleri olacağı söyleniyor ama bütçem 6500TL ile kısıtlı olduğu için 7000-8000 civarı çıkarsa beklediğime pişman olmak istemiyorum. Sizce fiyatlar daha cok artmadan 5700'e iPad 9 almak mı yoksa iPad 10 mu? (kullanma amacım ders, oyun, dizi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 6500TL ile sınırlı ve iPad 9 almayı düşünüyordum. Ancak 1 ay sonra iPad 10. nesil cıkacağını duydum ve kararsız kaldım. Boyut açısından, çip açısından ve ekran açısından değişikleri olacağı söyleniyor ama bütçem 6500TL ile kısıtlı olduğu için 7000-8000 civarı çıkarsa beklediğime pişman olmak istemiyorum. Sizce fiyatlar daha cok artmadan 5700'e iPad 9 almak mı yoksa iPad 10 mu? (kullanma amacım ders, oyun, dizi)

9K'dan aşağı çıkmaz bu kurla.

7000'den yüksek fiyatta olacağını zannetmiyorum. Bence bekleyin. Çıkınca zaten eski nesil hemen satıştan kalkmıyor. Tersine eğer pt.com.tr den alacaksanız önceki nesile indirim bile yapıyorlar stokları eritmek için. 9. nesil çıkmadan önce 8. nesil 3300₺ dü, 9. nesil duyurulup satışa çıkınca 3000₺'ye düşmüştü. Beklemekten zarar gelmeyecektir.

7000'den yüksek fiyatta olacağını zannetmiyorum. Bence bekleyin. Çıkınca zaten eski nesil hemen satıştan kalkmıyor. Tersine eğer pt.com.tr den alacaksanız önceki nesile indirim bile yapıyorlar stokları eritmek için. 9. nesil çıkmadan önce 8. nesil 3300₺ dü, 9. nesil duyurulup satışa çıkınca 3000₺'ye düşmüştü. Beklemekten zarar gelmeyecektir.
Pt.com dan alacaktım 9. Nesil için bakıyordum sürekli fiyatı 5500 iken 5750 olmuş mediamarkt vatan gibi yerlerde 5700 e satıyorlar piyasa çok garip ama mesela 9. Nesil 8. Nesille aynı fiyat bandında satışa çıkmış bence de çok fiyat artışı olmaz ama ekonomi suan yerlerde olduğu için 1 ay sonra ipad fiyatları ne halde olur ondan tedirginim

Kur düzenlemesi yapıldığı için ufak bir zam geldi. 1 ay içerisinde yeni bir güncelleme yapılmayacaktır bence yine bu yüzden aynı fiyattan çıkması muhtemel.

Umarım 9. nesili almışsınızdır Ipad 10. nesil çıktı ve 11,300 TL.

Fiyat güncellemesi yapmasalardı 7000₺'den çıkacaktı ama ipin ucunu iyice kaçırmış bunlar. Giriş seviyesi bir tablet için $450 istemek aşırı fazla. Ayrıca ne ikinci nesil kalem desteği var ne de ekranı lamine ekran yapmışlar.

Geri
Yukarı