iPad 8 vs Matepad Pro vs Android Tablet

Codex360

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar. iPad 8. nesil kullanıyorum 128 GB ve 1. nesil kalemle birlikte. Fakat Apple'ın bu kısıtlılığı beni inanılmaz sıkıyor. Cihaz çok güzel, kime sorsan çok güçlü vs. ama benim ne renderla işim var ne tabletten oyun oynarım yani gücü beni ilgilendirmiyor. PDF'ler üzerinde çalışıyorum işlerimi organize ediyorum genel olarak. Bunları yaparken iki üç özelleştirme yapmak istesem cihaz izin vermiyor. Android'de bedava olan uygulamalar burada paralı. Tüm bu sorunlar beni cihazdan soğuttu. Sizce IPad'i satıp matepad Pro veya başka bir Android tablet almak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre de kalemi çok ağır, bende sizinle aynı işler için aldım. Uygulamaya 70 lira vermek beni cihazdan soğutmadı. Yıllardır Faber-castel üçgen kalem kullanan birisi olarak bana kalemi ağır geldi. Android tarafında istediğim kalemi alabilirken Apple tarafında çeşitlilik çok az. Kalemi istediğim gibi bulabilsem memnun kalırdım sanırım. Eğer sizin tek sorununuz uygulama parasıysa bir seferde ücret ödeyip kurtulabilirsiniz. Çünkü cihaz Apple olunca cihaz bozulursa servisi de oldukça kaliteli, android cephesinde böyle değil.

Hocam asıl sorun uygulamalar değil. Androidde bedava olan uygulamanın appleda 25 dolar olmasını bir yere kadar kabullendim zaten. Ama dex gibi masaüstü ortamı yok sadece iki uygulama yan yana açılabiliyor bu kadar bir de üstüne sağda solda küçük bir pencere ki aşırı işlevsiz. Dex veya huaweinin desktop arayüzünde 4 pencere açıp direkt masaüstü gibi kullanabiliyorsunuz.

Hocam asıl sorun uygulamalar değil. Android'de bedava olan uygulamanın Apple'da 25 dolar olmasını bir yere kadar kabullendim zaten. Ama dex gibi masaüstü ortamı yok sadece iki uygulama yan yana açılabiliyor bu kadar bir de üstüne sağda solda küçük bir pencere ki aşırı işlevsiz. Dex veya Huawei'nin desktop arayüzünde 4 pencere açıp direkt masaüstü gibi kullanabiliyorsunuz.

Android'de ücretsiz olup, IOS'da 25 dolar olan uygulama olduğunu hiç görmedim. Hatta IOS'ta paralı olup Android'de ücretli olan aynı işlevde ve aynı isimde uygulamada görmedim. Ama varsa o uygulamayı protesto amaçlı alternatif uygulamayı alın derim.
Ben 24´´ monitörde bile 4 pencere açmıyorum ki bence aynı anda iki ekran kullanımı 10.2´´ ekranlı IPad'de bile çok verimli olmuyor. Android'in desktopu güzel ve özelleştirilebilir ama Apple oldukça sade ve özelleştirme yapamıyorsunuz. Desktop ortamı da benim için çok önemli değil uygulama açıldıktan sonra hepsi aynı oluyor ama tabii zevkler ve renkler tartışılmaz.
Ben içime sinmeyen bir cihazı ne kadar hızlı ve başarılı olursa olsun kullanmazdım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı