iPad Air 5.nesil orijinal kablo dışında şarj etmiyor

HIGHWOLTAGE

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, başlıktaki cihaza sahibim. Küçük oğlum şarj kablomu kırdığı için cihazımı şarj etmekte zorlanıyorum. Elimde telefonuma ait 1.5metrelik 40W destekli USB A-Type-C kablo var fakat bu kabloyla hiçbir şekilde cihazımı şarj edemiyorum kablonun sağlam olduğuna eminim. Yeni kabloyu da illaki orijinal Apple mı almam lazım(malum Apple'nin kabloları aşırı dandik o yüzden o kadar para vermek istemiyorum.) Bu konu hakkında tecrübesi olan oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir type-c kablosu ile şarj ediliyor olması lazım çünkü bende de air 4 var ve şarj edebiliyorum. Kablonuzda sorun olabilir. Kablodan eminseniz sokette problem olabilir. İçini bir üfleyin ya da bez ile temizleyin. Adaptör de sorun olabilir. 20w adaptör ile deneyin.

Hocam kablom Mate 20 Pro'da 40W ile şarj ediyor yani herhangi bir sıkıntısı yok. Kendi kırık orijinal kablosunu taktığımda kabloyu oynatınca şarja başlıyor cihaz fakat o şekilde hiç kıpırdatmamak gerekiyor. Cihazım daha 2 aylık, çocuk 4 yaşında olduğundan bir şekilde kabloyu ele geçirmiş oynarken kablo dibinden kırılmış. Sanırım 1 metre üzeri kablolarda şarj olmuyor kısa bir kabloyla deneyeceğim bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı