iPad Air 5 ürün değişimi

CyberTigin

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 hafta önce iPad Air 5 mavi renk ürünü sipariş ettim. Cihaz 3 gün önce bana teslim edildi hala kutusunu açmadım. Reddit gibi platformlarda okuduğum kadarıyla kasada gıcırdama olarak tabir edilen bir sorunla karşılaşılmış ve bu sorunu yaşayanların büyük bir çoğunluğu mavi renk cihaz satın alan kullanıcılar olmuş. Bende bundan ötürü ürünümü farklı bir renkle değiştirmeyi düşünüyorum. Daha önce böyle bir hizmet alan oldu mu? Ürünü iade edip tekrar sipariş vermeden direkt kapalı kutuyu Apple'a gönderirsem bana farklı rengini yollarlar mı?

Arada fiyat farkı yoksa değişim yapılır bende iPhone 7'yi jet Black almıştım ama arkası çok çiziliyor yorumlarından sonra kutusundan çıkarmadan götürdüm ve uzay grisi ile değiştirdiler.

Direkt Apple Store’a götürseniz değişim yaparlar, bu arada Apple Zorlu Center değişimlere karar verdiği için oradan bilgi almak daha mantıklı.

Emin olmak için Apple Desteğe yazabilirsiniz.

Arada fiyat farkı yoksa değişim yapılır bende iPhone 7'yi jet Black almıştım ama arkası çok çiziliyor yorumlarından sonra kutusundan çıkarmadan götürdüm ve uzay grisi ile değiştirdiler.
Aynı ürün herhangi bir zam gelmedi şimdilik.
Direkt Apple Store’a götürseniz değişim yaparlar, bu arada Apple Zorlu Center değişimlere karar verdiği için oradan bilgi almak daha mantıklı.

Emin olmak için Apple Desteğe yazabilirsiniz.
İstanbul'dan çok uzakta oturuyorum haliyle kargolamam gerekecek. Göndermeden önce özellikle Zorlu Center mağazasını da arayacağım teşekkürler.

Apple ile telefonda görüştüm. Online olarak alınan ürünlerin işlemleri Online olarak yapılıyor. Her ürüne ayrı fatura kesildiği için alıp farklı rengi gönderemeyiz, bunun için iade etmelisiniz ardından tekrar sipariş vermelisiniz dediler. Kredi kartı ile taksitli almıştım. İade etsem borç taksit taksit yatacak en yüksek limitli kartım ile aldım tekrar almam en az 10 günü bulacak çünkü limitin açılmasını beklemem gerekiyor. 2 seçenek var ya ürünü iade edip 2 ay sonra çıkacak 10. Nesili bekleyeceğim ya da ürünümü açıp kullanacağım. 10. Nesili beklerken zam gelmeyeceğinin garantisi yok, zam gelmese bile 256 GB + pencil şeklinde 12 13 bin liraya satılır. Arada 3 4 bin lira fark oluyor, Air ile hediye AirPods verildi. Bir de forumlarda gördüğüm kadarıyla Air 2 bile halen çalışır vaziyetteymiş. Air serisi hem her sene çıkmadığı için hem de Air 5 içinde M1 işlemci olduğundan 10. Nesilden daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Bugün yarın karar vereceğim artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı