iPad Air 5 vs iPad 10

Yok hocam o sorun da mı varmış bilmiyordum. Benim dediğim şey böyle dokununca ekranda iz mi ne bir şey çıkıyordu ve cidden biraz rahatsız edici.
Dediğiniz problemi daha önce hiç yaşamadım, yaşadıysam da farketmemişimdir. Eğer daha uzun süre beni götürsün diyorsanız tercihiniz iPad Air olmalı.

Anladım. Peki M1 ile M2 arasında çok fark olur mu? İpad Air 6'da yenilik başka ne gelebilir ki?
iPad Air ile profesyonel bir iş yapmayı düşünmüyorsanız günlük kullanımda iPad 10, iPad M1 veya iPad M2 arasında bir fark görmeniz çok zor.

Kısaca;
iPad ile dizi film izlemek istiyorsanız iPad 10. nesil işinizi görür.
iPad ile zaman zaman işlemci gücü gerektirecek işlemler yapacak ve daha uzun süre kullanayım diyorsanız da tercihiniz iPad Air M1 olmalı.

Dediğiniz problemi daha önce hiç yaşamadım, yaşadıysam da fark etmemişimdir. Eğer daha uzun süre beni götürsün diyorsanız tercihiniz iPad Air olmalı.

iPad Air ile profesyonel bir iş yapmayı düşünmüyorsanız günlük kullanımda iPad 10, iPad M1 veya iPad M.2 arasında bir fark görmeniz çok zor.

Kısaca;
iPad ile dizi film izlemek istiyorsanız iPad 10. nesil işinizi görür.
iPad ile zaman zaman işlemci gücü gerektirecek işlemler yapacak ve daha uzun süre kullanayım diyorsanız da tercihiniz iPad Air M1 olmalı.
Tamam ama 8 GB RAM var Air'da o beni çok düşündürdü 10'da 4 GB RAM var bana en azından güncelleme desteği bitene kadar sıkıntı çıkarır mı?

Hocalarım ekran sorunu şu olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Yusuf Açmacı @Neura0000

Tamam ama 8 GB RAM var Air'da o beni çok düşündürdü 10'da 4 GB RAM var bana en azından güncelleme desteği bitene kadar sıkıntı çıkarır mı?
2 model de uzun süre yazılım desteği alır ve size bir sıkıntı çıkarmaz. Her iki modeli de alırken içiniz rahat olsun.

iPad Air M1 modeli daha çok iPad Pro ile normal iPad arasında kalanlar için üretilmiş bir model.
Normal iPad ise dediğim gibi günlük kullanım için tasarlanmış bir iPad modeli.

Aynı ikilemde ben de kalmıştım, iPad ile uzun zaman geçireceğim için iPad Air modelini tercih ettim.

Hocalarım ekran sorunu şu olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Yusuf Açmacı @Neura0000
Attığınız videoyu şimdi gördüm, iPadi genel olarak kalemle kullandığım için bu sorun ile karşılaşmıyorum ancak normal el ile kullandığımda -genelde baskı yaptığımda- yaşadığım bir olay. Bunun bir sorun olduğunu bilmiyordum 🤔.

2 model de uzun süre yazılım desteği alır ve size bir sıkıntı çıkarmaz. Her iki modeli de alırken içiniz rahat olsun.

iPad Air M1 modeli daha çok iPad Pro ile normal iPad arasında kalanlar için üretilmiş bir model.
Normal iPad ise dediğim gibi günlük kullanım için tasarlanmış bir iPad modeli.

Aynı ikilemde ben de kalmıştım, iPad ile uzun zaman geçireceğim için iPad Air modelini tercih ettim.

Attığınız videoyu şimdi gördüm, iPadi genel olarak kalemle kullandığım için bu sorun ile karşılaşmıyorum ancak normal el ile kullandığımda -genelde baskı yaptığımda- yaşadığım bir olay. Bunun bir sorun olduğunu bilmiyordum 🤔.
Anladım Air daha çok ağır işler için değil mi? Ben İpad 10 ile de İpad Air ile de tüm oyunları rahat yüksek ayarlarda oynarım değil mi?

Anladım Air daha çok ağır işler için değil mi? Ben İpad 10 ile de İpad Air ile de tüm oyunları rahat yüksek ayarlarda oynarım değil mi?
Evet dediğiniz gibi air modeli daha ağır işler için.

İki model ile de şuanki oyunları yüksek kalitede oynayabilirsiniz ancak gelecekte çıkacak oyunların gereksinimlerine bağlı olarak iPad Air modeli daha iyi bir performans verecektir.

Evet dediğiniz gibi Air modeli daha ağır işler için.

İki model ile de şu anki oyunları yüksek kalitede oynayabilirsiniz ancak gelecekte çıkacak oyunların gereksinimlerine bağlı olarak iPad Air modeli daha iyi bir performans verecektir.
Evet ben de bunu merak etmiştim doğru diyorsunuz. Şu ekran sorunu olmasa Air alabilirim de bir yandan da o parayı verdikten sonra 256 iPad 10 alabiliyorum ne yapacağım bilmiyorum.

Evet ben de bunu merak etmiştim doğru diyorsunuz. Şu ekran sorunu olmasa Air alabilirim de bir yandan da o parayı verdikten sonra 256 iPad 10 alabiliyorum ne yapacağım bilmiyorum.
Ürünü daha satın almadığınız için her türlü detayına takılıyorsunuz ama bu dediğiniz sorunlara normal kullanımda hiç takılmıyorsunuz bile (aynı durumu ben de yaşadım).

Ben ucuz diye 64 gb modelini almıştım şuan için işimi görüyor ancak gelecekte 64 gb depolama alanının yeteceğini sanmıyorum.

iPad Air 5 M1 çip kullanıyor. Ayrıca düz seriye göre daha premiumdur.

Geri
Yukarı