iPad, Android tabletten ne gibi yönleri ile farklı ?

wadepo64

Hectopat
Yer
Uşak
Daha fazla  
Meslek
Mimar
İpadler tablet olarak bence piyasadaki en iyi tabletler. Tablet kullanıcısı olmayarak size bir soru sormak istiyorum. Örneğin ben bir ipad mini alsam ne gibi aktiviteler yapabilirim. Bir ipad android tabletten ne gibi yönleri ile farklı ? Açıkcası bunları çok merak ediyorum.

Her ne kadar yeni sürümler ile eskileri stabilitesini kaybetse bile bana göre İOS daha stabil ve akıcı. Ayrıca uygulama mağazası da Android gibi saçma sapan uygulamalar ile dolu değil.

Temel farkları birinin kapalı bir sistem olup özelleştirmeye elverişli olmaması bunun yanında güvenli ve stabil olması diğerinin ise her türlü özelliştirmeye açık olup bunun yanında güvenliğin daha zor sağlanması ve tabletine göre değişen stabilitedir.

Android tabletlerde genellikle usb otg sayesinde ve bluetooth ile çok geniş bir bağlanabilirlik yeteneği vardır. Örneğin ps3 kolu(kablolu ve kablosuz), hariçi bir disk, kablolu\kablosuz klavye ve mouse gibi bir çok şeyi rahatlıkla bağlayabilirsiniz. Bunun yanında arayüzünde istediğiniz özelliştirmeyi yapabilirsiniz. Ayrıca genellikle sisteme yapılan rom\root gibi işlemler ile daha fazla özelliştirme ve performans sağlayabilirsiniz.

Bunların yanısıra ipad de ise daha geniş bir uygulama yelpazesi, daha kolay sağlanabilen güvenlik ve stabil bir işletim sistemine sahip olma gibi özellikleri vardır. Sisteme kullanıcı tarafından yapılan müdahaleler(jailbreak gibi) sistemin düzenli işleyişini bozup performans kaybı yaşatır. Bunun yanında sınırlı bir özelliştirme ve bağlanabilirlik yeteneğine sahiptir.
Kısaca budur. Kullanım amacına göre tableti seçmelisiniz yani. Karşınıza illa ki telefonda android tablette ipad diyenler çıkacaktır. Kendi ihtiyaçlarınıza göre bu seçimi yapın.

Note 10.1 kullanmış ve de bir ay içinde onu anneme verip kendime bir iPad almıştım. Android çok açıktır, Amiga emulatörlerinden temalara kadar ne ararsanız bulursunuz. Ne kadar donanımı üstün olursa olsun stabil değildir, ikinci günde bir hata ile gelip başınızı ağrıtır. iOS cihazlarda donanımda ister 512MB Ram olsun 2GB Ram'li Android tabletlerden daha hızlı çalışır. Herşey o iPad için optimize edilmiş olduğu için uyumsuz bir uygulama bulman neredeyse imkansız...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı