iPad GoodNotes'a veya Notability'e gerek var mı?

MOBAR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Selamlarımla, bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Defter taşımak istemediğimden dolayı her şeyimi IPad'te barındırmak için iPad mini 6 aldım. Ekran boyutu bana çok tatlı geldi. Apple ekosisteminde yeni sayılırım. Apple notes uygulaması ilk izlenimlerime göre bana şu an yetiyor. Lakin Apple notes uygulamasını okul açıkken hiç böyle randımanlı bir şekilde kullanmadım. Okulum şu an tatilde, sizin de tecrübelerinize dayanarak acaba GoodNotes alınır mı? Yoksa Apple notes beni idare eder mi? Eğer GoodNotes almalıysam sizce GoodNotes mu? Notability mi? Teşekkür ediyorum. :)

Hocam selamlar. iPad kullanmadım dolayısıyla sizden ricam direkt benim mesajıma bakarak tercih yapmayın ancak kafanızda bir fikir oluşması açısından ufak bir araştırma yaptım. Notability kimi cihazları ısıtıyormuş. Dolayısıyla genelde Notability'den Goodnotes'a geçiş olmuş. Umarım daha çok cevap bulabilirsiniz. İyi forumlar dilerim!

Bilgisayar muhendisligi okuyorum ben de ve yaklasik 2 yildir notlarimi iPad Pro 11" uzerinde tutuyorum. Ben GoodNotes kullaniyorum cunku klasorleme mantigi daha iyi. Uzerine cok fazla turde kagit ve sema kullanabiliyorsun. 6 ile birlikte bazi AI ozellikleri de kullanima sunuldu. Notability'de olur bu arada ikisi de iyi uygulamadir hangisi tasarim olarak hosunuza giderse.

Bilgisayar muhendisligi okuyorum ben de ve yaklasik 2 yıldır notlarimi iPad Pro 11" uzerinde tutuyorum. Ben GoodNotes kullanıyorum cunku klasorleme mantigi daha iyi. Uzerine cok fazla turde kagit ve sema kullanabiliyorsun. 6 ile birlikte bazi AI ozellikleri de kullanima sunuldu. Notability'de olur bu arada ikisi de iyi uygulamadir hangisi tasarim olarak hosunuza giderse.

Yani mevcut olan yerleşik Apple Notes uygulamasından daha iyi diyorsunuz GoodNotes?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz gerek duyduğun ihtiyaca bağlı uygulamalar. Apple'ın kendi note uygulaması bile yeterince iyi, 2-3 senedir düzenli not tutuyorum üzerinde. obisidian gibi uygulamalarda var ama oturup içinde tezini yazabileceğin kadar ayrıntılı uygulamalar. not tutmada kendi arşivleme sistemini oturtmak daha önemli.

Biraz gerek duyduğun ihtiyaca bağlı uygulamalar. Apple'ın kendi note uygulaması bile yeterince iyi, 2-3 senedir düzenli not tutuyorum üzerinde. obisidian gibi uygulamalarda var ama oturup içinde tezini yazabileceğin kadar ayrıntılı uygulamalar. not tutmada kendi arşivleme sistemini oturtmak daha önemli.
Ama şöyle bir durum mevcut hocam. Apple'ın note uygulaması gayet güzel ama biraz el yazısı yazdıktan sonra cihaz cayır cayır ısınıyor ve şarjı hızla düşüyor. Bu durum hakkında tavsiyeniz var mı? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı