iPad mini 1 ekranı bozuldu

MuhammedSC

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
YouTube'dan video izliyordum. Tuş kilidi yapıp tekrar açtıktan sonra ekran görseldeki hali aldı. Yeniden başlatınca düzeldiğini gördüm. Daha sonra tuş kilidi yaptığımda tekrardan aynı problemi yaşadım. Ama gece ekranı kapatıp sabah tekrardan kilidi açtığımda ekran normal şekilde açılıyor. Yani ilginç bir şekilde ekranı kapattıktan sonra belli bir süre sonra normale dönüyor. Normale döndüğünde ise hiçbir problem yok. Başta ekranın değişmesi gerektiğini düşündüm ama öyle olsa normale dönmezdi diye düşünüyorum. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama zaten yıllardır güncelleme almıyor cihaz. Şu an bu model için en güncel sürüm olan iOS 9.3.5 kurulu.

WhatsApp Image 2020-09-22 at 12.49.50 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-09-22 at 12.49.50.jpeg

Bu sorun yazılımdan kaynaklı da olabilir fakat büyük ihtimalle cihazın işlemcisi artık işlevini yitiriyor. Yazılımsal kaynaklı ise cihazına temiz bir format atmayı veya cihazını biraz boşaltmayı deneyebilirsin.

Artık bu tabletlere çok yüklenmemek gerekiyor :)

Ayrıca sorun ilk ne zaman başladı?

Bu sorun yazılımdan kaynaklı da olabilir fakat büyük ihtimalle cihazın işlemcisi artık işlevini yitiriyor. Yazılımsal kaynaklı ise cihazına temiz bir format atmayı veya cihazını biraz boşaltmayı deneyebilirsin.

Artık bu tabletlere çok yüklenmemek gerekiyor :)

Ayrıca sorun ilk ne zaman başladı?

İlk olarak zannedersem 4, 5 gün önce başladı. Yüklenmiyorum ki zaten. :) Sadece film veya video izlemek için kullanıyorum. iOS cihazlarda format işlerine pek bulaşmak istemiyorum. Sıfırlamayı denesem mi? Boşu boşuna sıfırlamakta istemiyorum açıkçası.

Eğer yeniden başlattığınızda düzelmeseydi sorun ekranda derdim fakat şu anda sorun donanımsal olarak gözüküyor yani cihazın işlemcisi eskidiği için işlevselliğini yitirmeye başlamış.

Ben belki sorun yazılımsaldır diye format atmanızı öneriyorum, formatı iTunes ile bilgisayardan atmanız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca sürümün aynı olmasına dikkat edin. (9.3.5)

Bir şansınızı deneyin, olur olmaz.

Not: İsteğe bağlı olarak cihazı sıfırlamadan önce bilgisayara yedekleyin.

Eğer yeniden başlattığınızda düzelmeseydi sorun ekranda derdim fakat şu anda sorun donanımsal olarak gözüküyor yani cihazın işlemcisi eskidiği için işlevselliğini yitirmeye başlamış.

Ben belki sorun yazılımsaldır diye format atmanızı öneriyorum, formatı iTunes ile bilgisayardan atmanız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca sürümün aynı olmasına dikkat edin. (9.3.5)

Bir şansınızı deneyin, olur olmaz.

Not: İsteğe bağlı olarak cihazı sıfırlamadan önce bilgisayara yedekleyin.
Sıfırladım ve değişen bir şey olmadı maalesef. Başka önerisi olan varsa bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı