iPad Pro 11 (2. nesil) vs iPad Air 2020

• Konuyu başlatan orvos
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B
Bu testleri önceden izlediğim direkt "Ben olsam iPad Pro'yu seçerdim." dedim.
Bu arada Air'de kalem kullanılamaz gibi bir düşünceyi de savunmuyorum onu söyleyeyim. Ama ağırlıklı kullanımım kalem üzerine ise Pro'yu tercih ederim. Yazı yazarken zaten fark belli olur diye düşünüyorum.
iPad Air 4 ve Pro(2. nesil) karşılaştırmasında kazanan Pro olacaktır elbette. Tek çekirdek performansı A14 Bionic çipte daha yüksek olsa da Pro gerçekten ismi gibi Pro. 4 hoparlörü olsun, mikrofon kalitesi olsun, FaceID olsun... Hele ki ProMotion teknolojisi harika ötesi.
Konu küçük yaşlı bir arkadaşımız olunca tabii işler değişiyor gibi geliyor bana. :)

iPad Air 4 ve Pro(2. nesil) karşılaştırmasında kazanan Pro olacaktır elbette. Tek çekirdek performansı A14 Bionic çipte daha yüksek olsa da Pro gerçekten ismi gibi Pro. 4 hoparlörü olsun, mikrofon kalitesi olsun, FaceID olsun... Hele ki ProMotion teknolojisi harika ötesi.
Konu küçük yaşlı bir arkadaşımız olunca tabii işler değişiyor gibi geliyor bana. :)
Yaşı hakkında bilgimiz yok ama üniversite öğrencisi olduğunu farz edersek yazıyla alakalı bölümlerde ikisi arasındaki fark belli oluyor. Ya zaten benim üstün olduğunu düşündüğüm taraf sadece bu. Diğer faktörler zaten Air tarafında da güçlü. Sadece bu işleri yapan kimseye benim gelip tekli çekirdeği çok yüksek puan alıyor bu daha iyi bunu alın demem sizce de saçma değil mi?
Bence buradaki belirleyici faktör kalem kullanımı. Eğer kalemi sıklıkla kullanılacak biri ise yeterli de bütçe varsa iPad Pro seçilebilir. Ama siz ikisini de kalemle test edip farkın çok önemli olmadığını düşünürseniz iPad Air alabilirsiniz. Tamamen sizin kullanımıza ve test tecrübenize bağlı bir durum haline geliyor.

Geri
Yukarı