iPad Pro 4. nesil mi 5. nesil mi?

Aga Cinayet Var

Hectopat
Daha fazla  
18000, en fazla 19000 TL bandında bir iPad seti almayı düşünüyorum. Sıfır fiyatlarının gereksiz pahalılığından dolayı ikinci ele yöneldim ve iki model arasında kararsız kaldım. Bunlar 12.9 inch 4. nesil iPad Pro ve 11 inch M1 çipli iPad Pro. Hangisini alırsam alayım yanına Magic keyboard ya da Smart keyboard folio ve kalem alacağım. M1 çip ve A12Z arasında diğer nesillere kıyasla daha fazla fark olduğu için hangisinin daha mantıklı olacağına karar veremedim. IPad'de ağır işler yapmayacağım, ama beni uzun süre kasmadan takılmadan götürsün istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

iPad almanız zorunlu mu? Zorunlu ise Air 5'i bekleyebilirsiniz.

iPad Air 5 M1 256 GB 13.299 TL + Pencil 2 1.779 + Smart Keyboard Folio 2.779 TL = 17.857 TL.
iPad Pro M1 128 GB 14.299 TL + Pencil 2 1.779 + Smart Keyboard Folio 2.779 TL = 18.857 TL.

Sıfır alsanız bile belirlediğiniz 19K limitini geçmiyorsunuz.

Değilse 18-19K barajı içinde MBP M1 8GB bulabilirsiniz çünkü. MBA seçerseniz 16 GB modeller var. Param Güvende ile üstelik.

Son düzenleme:
iPad almanız zorunlu mu? Zorunlu ise Air 5'i bekleyebilirsiniz.

iPad Air 5 M1 256 GB 13.299 TL + pencil 2 1.779 + Smart keyboard folio 2.779 TL = 17.857 TL.
iPad Pro M1 128 GB 14.299 TL + pencil 2 1.779 + Smart keyboard folio 2.779 TL = 18.857 TL.

Sıfır alsanız bile belirlediğiniz 19k limitini geçmiyorsunuz.

Değilse 18-19k barajı içinde mbp M1 8 GB bulabilirsiniz çünkü. Mba seçerseniz 16 GB modeller var. Param güvende ile üstelik.

Çizimle vs uğraşmak istediğim için iPad düşünüyorum. Yeni iPad Air'i Face ID ve 120 Hz ekran olmamasından dolayı düşünmedim. 4. nesil iPad Pro kullanılamaz seviyede mi artık?

M1 işlemcili modeller ilk çıktığı hafta almıştım ve bende arada kalmıştım 12.9 mu yoksa 11" modelini alsam diye. İlk önce ben niye 11" modelini aldım çünkü çizim yapmak, GeForge Now ile oyun oynamak gibi şeyler ve en önemlisi benim rahat taşımam gerekiyordu bu cihazı o yüzden 11" modelini aldım ama 12.9" model alanlarda memnun, sonuçta A4 kağıdına yakın ölçülerde bir cihaz.

Bi kere eski işlemcilerde, M1 işlemcilerde çok iyi o konuda pek kafan karışmasın. Yani her türlü götürür hangisini alırsan al. OLED ekran gelmedikten sonra ekran kalitesi açısında 5. nesil 12.9" harici hepsi aynı bence.

Yine de eski ve yeni işlemcili İPad Pro farklarına satın almadan önce son bir kez gözden geçir. Senin için hayati öneme sahip değilse aradaki farklar 12.9" modelini tercih edersin.

Mutlaka Magic keyboard almanı tavsiye ederim, ben almadığıma pişman olmuştum. Mouse-klavye derdinden kurtuluyorsun. Ben mouse ve klavye aldım ama direkt kılıftaki olduğu gibi olmuyor. Kafe tarzı alanlarda çalışırken çok fark yaratıyor.

Ekran koruyucu meselesi de önemli. Temperli camı pek tavsiye etmiyorum çünkü çok parmak izi lekesi yapıyor. Onun yerine PaperLike ya da ona benzeyen mat, kağıt hissi veren ekran koruyucu alman. Çünkü bende çizim için almıştım ama temperlide ekrana toz taneleri yapıştığı için kalemin ucuna takılabiliyor ve sürekli ekran temizlemek sıkıcı oluyor. Mat ekranlar biraz renkleri değiştiriyor ama buna değer kesinlikle. Çin'de güzel mat ekran koruyucu ürünler bulabilirsin PaperLike pahalı gelirse.

Adam akıllı ikinci el yok piyasada. Olanlar da sıfır fiyatına yakın. Ben olsam setlerden vazgeçerdim muadilleri bulunacak ürünler ne de olsa kalite farkı olur ama iş görür. Tercihim sıfır iPad pro 5. nesil alırdım.

Geri
Yukarı