iPad Pro mu, MacBook Air mi?

rixon

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Evde sağlam oyun bilgisayarım ve iPad Pro 9.7 inç tabletim var. İş yerimde masaüstü biligsayarım var. Kurumsal PC olduğu için çok kısıtlı kullanıyorum. MacBook Air ve iPad Pro birinden alacağım.

iPad Pro 9.7 beni rahat ettiriyor, ama ekran küçük gelmeye başladı ve istediğimi yapamıyorum. Hem evde hem iş yerinde için kullanacağım alet olacak. Yapacaklarım şeyler.

Yatarak film izlemek benim için çok önemli. (MacBook Air beni rahat ettirir mi bilmiyorum)

YouTube ve film.
Ufak oyunlar.
Yazılım ve Photoshop (hobi olarak)
İnternet gezinme.

Hangisini almalıyım?

Yapacağınız şeyleri göz önünde bulundurursak kesinlikle iPad. Hobi olarak dediğiniz şeyler için bir yere kadar idare ettirir ilerisine taşımak isterseniz çok memnun kalmayabilirsiniz toollar daha kısıtlı çünkü.

Merhabalar,

İşin içine yazılım girdiği zaman iPad otomatik olarak eleniyor 👨‍💻

Eğer yazılım hobinize diğer donanımlardan devam etmek isterseniz her iki cihazı da kullanan birisi olarak kesinlikle iPad Pro derim. Ekonomik imkanınız müsaitse Magic Keyboard ile kullanmanızı öneririm. iPad ve Magic Keyboard ile Linux ve Windows ayırt etmeden çalıştığım şirketin tüm sunucularını yönetebiliyorum ve tüm sisteme müdahale edebiliyorum.

Biliyorsunuz, Apple mobil cihazlar çıktığı tarihten sonra 5 yıl boyunca yeni işletim sistemi güncellemelerini alır. Yeni aldığınız iPad ile iOS 21'i kullanabileceksiniz.

Photoshop ve yazılım vazgeçilmezim diyorsanız MacBook'tan başka şansınız kalmıyor. MacBook kötü demiyorum ama daha küçük ve daha taşımaya müsait bir cihaz varken ve günlük kullanım yapılacaksa benim tercihim iPad olurdu.

Saygılar.

Geri
Yukarı