iPad Recovery Mod'da takılı kaldı

Alp34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi iPad'im Recovery Mod'da kaldı. Çıkarmak için herşeyi denedim neredeyse ama her şeye rağmen açılınca iTunes logosu ve kablo işareti çıkıyor.

Tüm yaptıklarımı buraya yazıyorum unuttuğum bir şey falan varsa yazarsanız sevinirim.

1-iTunes'a bağladım ve Recovery Modunda bir iPad bulundu dedi doğal olarak ve bende buna 2 farklı bilgisayar da güncelle ve geri yükle seçeneklerini denedim. Shifte basılı tutarak geri yükle'ye tıkladım ve doğru ipsw'yi seçerek yükle dedim. bir süre sonra 3194, 14 ve 2003 nolu iTunes hataları gibi çeşitli hatalar ile karşılaştım.

2-TinyUmbrella uygulamasını kurmayı denedim fakat açılmadı. Siyah ekranda kaldı. (Evet java son sürüm, güvenlik duvarlarınıda kapatarak denedim maalesef olmadı. Windows8.1)

3-İnternetten bir araştırma yaptım ve "Pangu" adlı bir uygulama buldum. Bu cihaz aracılığı ile ipsw dosyası yüklemeyi denedim fakat iTunes son sürüm yüklü olmasına rağmen, Pangu'da "Lütfen iTunes 11.2 ve daha üstü sürümleri kurunuz" gibi saçma bir şey dedi. iTunes'i silip baştan 11.2 sürümünü kurmayı denedim ve oda olmayınca baştan iTunes'i komple kaldırıp son sürüm iTunes'u tekrar kurdum.

4-İnternetten çeşitli hosts dosyaları denedim.

5-Neredeyse YouTube'da ki tüm "How to exit Recovery Mod on iDevice" videolarını izledim galiba.

6-RecBoot adlı uygulamayı bilgisayarımda denedim ve "Exit Recovery Mod"a basınca uygulama durduruldu falan dedi.

Kısacası arkadaşlar denemediğim şey kalmadı öncedende başıma gelmişti ama iTunes'dan ipsw yükleyerek çözmüştüm şimdi oda olmuyor. Ne dersiniz sorun kabloda olabilir mi? Şimdiden teşekkürler biraz uzun yazdım ama kusura bakmayın.

Düzenleme: Yazmayı unutmuşum cihaz iPad 2 (2012 Wi-Fi) iOS7 yüklü ve kurmaya çalıştığım ipsw iOS8.3

Şimdi hocam Recovery Mod dan çıkmanın 2 yolu var.
1) İTunnes ile geri yükleme yaparak en güncel sürüme yükselterek, bu durum dan kurtulabilirsiniz.
2)TinyUmbrella MEGA burada ki dosyasını indirin ve How To Fix Tinyumbrella Unable To Validate Libraries, Reticulating Splines & Not Loading - YouTube burada ki söylenen şekilde değişrin.

Daha sonra TinyUmbrella açın ve exit recovery tıklayarak çıkın. Ayrıca TinyUmbrella çalışmadıysa halen, https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.15b3.zip?attredirects=0&d=1 Redsn0w uygulamasını indirin, Extra tıklayın buradan çıkma işlemi yapabilirsiniz. Sorun devam ederse yada başka bir şey olursa konuya yazın yardımcı olurum.

Ben daha öncesinde de TinyUmbrella denemiştim fakat olmamıştı. ITunes'un bi kaç dosyası bozuk gözüküyordu ve silip sıfır kurulum yaptıktan sonra bi kaç bozuk dosya onarımı yaptı ve kabloyu takılı şekilde verilen hataları sırayla Apple sayfasından düzelttikten sonra kendisini yeniden başlatıp recovery moddan çıktı.

Cevap veremedim özür dilerim ama nedense bildirim gelmemiş haberim yoktu yazdığınızdan. Sorunu bugün çözdüm, çözümünü yazmak için gelince farkettim cevapların geldiğini. Sorun dediğim gibi kablodan kaynaklanıyormuş yeni bir kablo aldım ve iTunes'dan ipsw'yi kurunca oldu.

Karşılaştığım bir kaç hatanın da çözümünü yazıyorum belki işinize yarar;

1) 3194 hatası için hosts dosyasına girin ve en altta gs.apple.com tarzı yazılar olacak ve muhtemelen 2 satırdır. Apple ile alakalı olan o 2 satırı silin öyle kaydedin.(Hosts dosyasının konumu; "C:\Windows\System32\drivers\etc")

2) 3004 hatası alıyorsanız internete bağlı olduğunuzdan emin olun. Farkettiğime göre bu hatayı iTunes, yüklediğiniz yazılımı Apple'dan doğrulamaya çalışıyor fakat internet olmadığı için doğrulayamıyor ve bu hata kodunu veriyor. Eğer internetiniz var ama yine bu hata kodunu alıyorsanız, modemin fişini çekin ve 30 saniye civarı bir süre bekledikten sonra tekrar takın.

3) 11, 13 veya 14 gibi hataları da alıyorsanız muhtemelen bilgisayarınızdaki yüklü olan iTunes, son sürümünde değildir.

Bunlara rağmen çözülmüyorsa sorun kabloda olabiliyor. Gidip 60 liraya orjinal Apple kablosu almayın hemen önce bir arkadaşınızda falan var mı sorun veya daha ucuz kabloda alabilirsiniz. Ben bu sorunu 15 liralık kablo ile çözdüm mesela orjinal olunca bir lüksü olmuyor aslında.

Şimdi hocam Recovery Mod dan çıkmanın 2 yolu var.
1) İTunnes ile geri yükleme yaparak en güncel sürüme yükselterek, bu durum dan kurtulabilirsiniz.
2)TinyUmbrella MEGA burada ki dosyasını indirin ve How To Fix Tinyumbrella Unable To Validate Libraries, Reticulating Splines & Not Loading - YouTube burada ki söylenen şekilde değişrin.

Daha sonra TinyUmbrella açın ve exit recovery tıklayarak çıkın. Ayrıca TinyUmbrella çalışmadıysa halen, https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.15b3.zip?attredirects=0&d=1 Redsn0w uygulamasını indirin, Extra tıklayın buradan çıkma işlemi yapabilirsiniz. Sorun devam ederse yada başka bir şey olursa konuya yazın yardımcı olurum.
Merhaba biz aynı sorunu ıpad 9 da yaşıyoruz nasıl çözebiliriz acil açmam lazım ıpadi

Merhaba biz aynı sorunu ıpad 9 da yaşıyoruz nasıl çözebiliriz acil açmam lazım ıpadi

Yeni konular

Geri
Yukarı