iPad sistem verileri nasıl temizlenir?

Emre_2000

Hectopat
38 GB sistem verisi olmus bunu nasıl temizlerim? Uygulamalar + kendi verilerim 12 GB yapmiyor. Ne kadar mantıksız bu kadar alan kullanmasi.

16945010182757733981706377773562.jpg

Benim Notability notlarım 5 GB mesela. Çünkü tüm ders PDF'lerim orada ve oradan anlatıyorum. Bence az bile. Ne var ki bunda? @Emre_2000 sorunun cevabını ben de merak ediyorum aslında. Ama sizinki ciddi anlamda fazlalaşmış. Ne zamandır kullanıyorsunuz tableti?

Benim Notability notlarım 5 GB mesela. Çünkü tüm ders PDF'lerim orada ve oradan anlatıyorum. Bence az bile. Ne var ki bunda? @Emre_2000 sorunun cevabını ben de merak ediyorum aslında. Ama sizinki ciddi anlamda fazlalaşmış. Ne zamandır kullanıyorsunuz tableti?
Tam bir yıl oldu. Bir kac uygulama sildim simdi 2gb bos yer var bir sure idare eder beni. Sonra sifirliycam galiba. Baya bakiyorum tek çözüm bunu buldum. Yedekleyip sifirlayin bir sure sonra tekrar olur tekrar sifirlarsiniz gercek bir çözümü yok diyorlar.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar, ben IPad'i kapatıp açıp bir süre bekledim. Ardindan sistem verileri 2 GB'a düştü. Şimdi iPadOS 17'ye güncelliyorum. Umarım bundan sonra yaşanmaz.

Son düzenleme:
Tam bir yıl oldu. Birkaç uygulama sildim simdi 2 GB bos yer var bir sure idare eder beni. Sonra sifirlayacağım galiba. Bayağı bakiyorum tek çözüm bunu buldum. Yedekleyip sifirlayin bir sure sonra tekrar olur tekrar sifirlarsiniz gercek bir çözümü yok diyorlar.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar, ben IPad'i kapatıp açıp bir süre bekledim. Ardindan sistem verileri 2 GB'a düştü. Şimdi iPadOS 17'ye güncelliyorum. Umarım bundan sonra yaşanmaz.

Sorun çözüldü mü? Bende 64 GB'lik iPad almayı düşünüyorum.

38 GB sistem verisi olmus bunu nasıl temizlerim? Uygulamalar + kendi verilerim 12 GB yapmiyor. Ne kadar mantıksız bu kadar alan kullanmasi.

Eki Görüntüle 1941304

Aynı sorun bende de vardı hala çözemedim kendi kendine takılıyor bazen 36 GB olduğunu gördüm bazen 4 GB'a kadar düşüyor hiçbir çözümünü bulamadım kendi haline bırak canı isterse belki düşebilir

Muhtemelen 256 GB aldırmaya zorlamak için yapılan bir işkence yapacak bir şey yok

Muhtemelen 256 GB aldırmaya zorlamak için yapılan bir işkence yapacak bir şey yok

Aynı sorun bende de vardı hala çözemedim kendi kendine takılıyor bazen 36 GB olduğunu gördüm bazen 4 GB'a kadar düşüyor hiçbir çözümünü bulamadım kendi haline bırak canı isterse belki düşebilir

Yukarı da yazdığım şeyi deneyebilirsiniz.
Peki 64 GB yeterli oluyor mu?
Oyun amaçlı kullanmayacaksan gayet yetiyor.

Geri
Yukarı