IP'den ev adresi bulunabilir mi?

Herkese kolay gelsin. Benim sorum daha doğrusu sorunum tanımadığım biri bana IP adresimi attı. Ben de tedirgin oldum. IP: 7xx. Xxx. Xxx. XXX şeklinde bu IP doğru mu bilmiyorum ama inşallah değildir. O kişi sıradan biri ise benim adresimi bulabilir mi veya telefonumdan beni izleyebilir mi? cevap yazarsanız memnun olurum ve nasıl o IP'mi değiştirebilirim? Modeme reset atsam değişir mi?
Ben kendi İP'mi sorguladığımda Ataköy diye göstermişti. Tam adresinizi bulamazlar, modeme de reset atarsanız değişir İP'niz.

İnternette dolaşırken arkanızda sürekli iz bırakırsınız. IP gayet kolay tespit edilir.

Mesela şu an attığınız iletiye ait IP adresini, Admin ve Moderatörler görebiliyor. Çoğu forum altyapısında bu tip tool paketleri oluyor.

Her modemi açıp kapattığınızda IP adresiniz değişir. Ancak IP adresinizle sizi telefonunuzdan izleyemezler. Ev adresinizi ancak tarih/IP adres eşleşmesiyle bulabilirler. Bunu da sadece ISP şirketinizden öğrenebilirler. ISP şirketleri, bu bilgileri sadece savcılık veya mahkeme talebiyle verir. Her isteyene verilmez.
IP Adresim Nedir? IP Adresi Araçları ve Dahası 😁

Ip'den ev adresi bulamaz kimse. Bunu ancak internet servis sağlayıcısı yapabilir. Kendi ip'nizi ip sitelerinden aratırsanız lokasyon olarak çok farklı bir adres çıkar. Orası İSP adresidir.

Güzel kardeşim,

- Her siteye giriş yapma. Şüphelendiğin sitelerde değil dolaşmak, giriş bile yapma.
- Her girdiğin siteden dosya indirme, yalnızca güvenilir sitelerden indirdiğin dosyaları kullan.
- Sana gelen her e-maildeki veya başka uygulamalar aracılığıyla gönderilen her bağlantılara tıklama.
- Verilerini düzenli olarak yedekle.
- Olabildiğince güncel ve orijinal yazılımlar kullanmaya çalış.

Bu saydıklarım dikkat et yeter. Bunlara rağmen başına istenmeyen bir şey gelirse, o korktuğun çekindiğin şeylerin zerresini yaşarsan gidip savcılığa şikayetçi ol.

Şimdi gidip elini yüzünü yıka ve bundan sonra az film izle.

Yeni konular

Geri
Yukarı