iPhone 11 128 GB ve alternatifleri

Dryondaime

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Nöbette doktor, nöbet dışında oyuncu :)
Herkese merhabalar.

Daha önce Samsung'un düşük bütçeli telefonlarını, Sony Z2, Note 5 gibi telefonlar kullandım.

24 saat nobet usulü çalışıyorum ve telefonu da sık sık kullanmak zorunda kalıyorum. Telefonda oyun yüzde 99 oynamam. Ancak bol bol surf yaparım ve bilimum programlar açık olur. O sebeple telefonda aradiklarım öncelikle batarya ömrü ve hızlılık.

Daha önce aldığım telefonlarda hep epey gibi siteler ve review'lardan kıyas yaparak secım yapmıştım ama 1 2 yıl içinde performans noktasında hepsi geriye düştü.

Hiç iPhone kullanmadım ve elma diye fazla fazla paralar verilmesine karşı olmama rağmen hatuna 4.5 sene önce 6S 16 GB almıştım. Depolama sorununu saymazsak hala çok hızlı ve yeterli. O sebeple iPhone 11 128 GB bakıyordum.

Sizin tavsiyeniz nedir?

Androiddeki degradasyon beni korkutuyor hocam.

Telefonlar bilgisayar seviyesinde ama işletim sistemleri mi kötü bilmiyorum, sekme arasi geçişler, gec yükleme süreleri ve yavasliklar canımı sıkıyor.

Androiddeki degradasyon beni korkutuyor hocam.

Telefonlar bilgisayar seviyesinde ama işletim sistemleri mi kötü bilmiyorum, sekme arasi geçişler, gec yükleme süreleri ve yavasliklar canımı sıkıyor.
Android'deki degradasyon derken, neyi kastetmek istediğiniz?

Eski bir Android cihaz kullandıysanız böyle düşünmeniz normal.
iPhone cihazı uzun süre güncelleme geldiği için tercih edeceksiniz anladığım kadarıyla, iOS uzun süre güncelleme vermesi uygulama desteğinden dolayı şart zaten. Genellikle bu güncellemeler ile batarya performansı düşüyor, Android tarafında da öyle ama güncellemeye zorlamıyor.

Android'deki degradasyon beni korkutuyor hocam.

Batarya ise M51 performans Realme7 Pro kamera Oppo reno 4 Pro.

Eski Android'ler cidden sıkıntılıydı ama artık daha iyi.

Hocam batarya önemli ise @Shenzhenn hocamın söylediği gibi en iyi M51 olur telefon batarya konusunda rakipsiz.
Ve yavaşlık yapacağını da hiç düşünmüyorum.

Android'deki degradasyon derken, neyi kastetmek istediğiniz?

Eski bir Android cihaz kullandıysanız böyle düşünmeniz normal.

Batarya ise M51 performans Realme7 Pro kamera Oppo reno 4 Pro.

Eski Android'ler cidden sıkıntılıydı ama artık daha iyi.

Hocam batarya önemli ise @Shenzhenn hocamın söylediği gibi en iyi M51 olur telefon batarya konusunda rakipsiz.
Ve yavaşlık yapacağını da hiç düşünmüyorum.

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.

Degradasyondan kastım zamanla performansın törpülenmesi. Tüm telefonlarım kullandıkça yavaşladı, ağırlaştı depolama alanından bağımsız şekilde.

iPhone al. 4S ile başladım 5 sene kullandım. iPhone 7 geçtim 5 sene bitmek üzere veya bitti hala sorun sıkıntı yok. iOS farkı. Bu arada iPhone 11 tercih edeceksen ekranın LCD oldugunu bilmelisin. Sırf bu yüzden iPhone 11 önermiyorum. 12 bakın veya bir önceki nesil XS olabilir. iPhone 11 Pro da AMOLED ekrana sahip sanırım ama bir bakmak lazım.

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.

Degradasyondan kastım zamanla performansın törpülenmesi. Tüm telefonlarım kullandıkça yavaşladı, ağırlaştı depolama alanından bağımsız şekilde.

Hocam tam anlayamadım dediğinizi. Elimde neredeyse 5 yıllık Note 5 var. PUBG dışında birçok oyunu rahatça oynuyorum. Telefonda genel olarak akıcı. Eğer giriş seviye alırsanız yavaşlaması normal. Ama orta üst seviye alırsanız kolay kolay yavaşlamaz.

Haklısınız iPhone daha iyi ancak pahalı. Bütçeniz varsa IP11 alabilirsiniz. Rahatça 5-6 yıl kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı