iPhone 11 günlük kullanımda hafif ısınıyor

mr_wicKy

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ANAKART:B450 s2h Dragon
RAM:8x2 XPG 3000mhz
İŞLEMCİ:Ryzen 5 3500X
EKRAN KARTI:GTX 1660S GİGABYTE
Yaklaşık 8-9 aydır iPhone 11 128 GB kullanıyorum. Telefonumun pil sağlığı %94, 118 GB dolu. İlk aldığım zaman 2-3 ay boyunca şarj olurken falan hiç telefonu kullanmadan dikkatlice şarj ediyordum fakat buna rağmen düşen pil sağlığından sonra artık şarj olurken telefonu kullanmaya başladım. Şu an telefonumdaki ana sorun günlük kullanımda telefonumun hafif ısınması, aşırı derecede ısınmıyor sadece hissedilebilecek derecede ısınıyor. Bunu sadece 2 hafta içerisinde yaşamaya başladım. Acaba durum normal mi? Anormalse çözümü nedir? NOT: Şarj olurken telefonu sehpaya koyuyorum ve sehpa genellikle biraz soğuk oluyor, malum telefon şarj olurken ısınıyor ve bende bunun için her 2 dakikada bir telefonu sehpada yerini değiştiriyorum ve soğuk tarafa gelen telefon şarj olurken az da olsa soğuyor, bunun bir zararı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bence zaten telefonun alanı da dolmak üzere. Bende 8 Plus var geçen ateşim çıkıyordu nerdeyse.😁

Yaklaşık 8-9 aydır iPhone 11 128 GB kullanıyorum. Telefonumun pil sağlığı %94, 118 GB dolu. İlk aldığım zaman 2-3 ay boyunca şarj olurken falan hiç telefonu kullanmadan dikkatlice şarj ediyordum fakat buna rağmen düşen pil sağlığından sonra artık şarj olurken telefonu kullanmaya başladım. Şu an telefonumdaki ana sorun günlük kullanımda telefonumun hafif ısınması, aşırı derecede ısınmıyor sadece hissedilebilecek derecede ısınıyor. Bunu sadece 2 hafta içerisinde yaşamaya başladım. Acaba durum normal mi? Anormalse çözümü nedir? NOT: Şarj olurken telefonu sehpaya koyuyorum ve sehpa genellikle biraz soğuk oluyor, malum telefon şarj olurken ısınıyor ve bende bunun için her 2 dakikada bir telefonu sehpada yerini değiştiriyorum ve soğuk tarafa gelen telefon şarj olurken az da olsa soğuyor, bunun bir zararı var mıdır?
Şarj olan bir telefonu ne kadar çok kullanırsanız doğru orantılı olarak pile zarar vermiş olursunuz.
Ortam sıcaklığının ve telefonun temas ettiği ortamın telefonun çalışma sıcaklığına etkisi vardır.

Pil sağlığındaki verilere takılmayın, önemli olan telefonun günlük olarak verdiği ekran süresidir. Ayrıyeten pil sağlığı düşüyor zaten diye de telefonu şarj a takıp kullanmayın, tabii eğer piliniz uzun ömürlü olsun istiyorsanız. Isınma konusuda normal gibi tabii ne derecede ısınıyor o da önemli.

Geri
Yukarı