iPhone 11 çok ısınıyor

american_psycho

Centipat
Arkadaşlar daha dün yeni aldık bu telefonu. 2. el de değil zaten, gittik Vatan'dan sıfır aldık. Şarja takayım dedim biraz, bir süre sonra çok ısınmaya başladı. Sebebinin ve çözümünü bilen var mı?

Telefonu yeni aldıysanız ilk başta zaten çok ısınıyor. Şarj sırasında hızlı olduğu için ısınması normal. Havalar sıcak. Güneş alan bir alanda telefon büyük ihtimalle ekran parlaklığını da kısacaktır sıcaklıktan. Bunlar normal şeyler.

Çok saçma bir açıklama ben aldığımda niye ısınmadı?

Ama haklı olma payı kesinlikle var.
Hocam evde 2 tane iPhone telefon var. iPhone 3'den beri aralıklarla iPhone kullandım. Dediğim gibi akdeniz bölgesinde yaşıyorsanız telefonun ısınması normal. Mahalle telefoncusu arkadaşlara güvenmek yerine direkt garantiyi arayıp sorabilirsiniz. Ya da destek uygulamasından yardım edinebilirsiniz.

@Berktuğ2020 peki Turkcell'e falan sorsam hallederler mi?

Hocam evde 2 tane iPhone telefon var. iPhone 3'den beri aralıklarla iPhone kullandım. Dediğim gibi Akdeniz bölgesinde yaşıyorsanız telefonun ısınması normal. Mahalle telefoncusu arkadaşlara güvenmek yerine direkt garantiyi arayıp sorabilirsiniz. Ya da destek uygulamasından yardım edinebilirsiniz.

Evet ben Antalya'da yaşıyorum.

Full elimde değildi ve güneşte kullanmadım.

Yani güneşin tam ışını telefon şarjdayken telefona doğruysa ısınabilir ama sıcaklık ölçmek lazım. Güneşin ortasında şarj oluyorsa ısınabilir. 20 dakika telefon kenarda boşta kalsın sonra güneş görmeyen bir yere şarja takın ısınıyor mu diye kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı