iPhone 11 için adaptör ve aksesuar önerisi

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar yakın zamanda aksesuarsız olarak ilk IPhone'um olarak iPhone 11 alacağım ancak aklımda bir sürü sorular var:
  1. Adaptör almam gerekli ve her ne kadar çok pahalı da olsa ben orijinal 20W adaptör almak istiyorum.
  2. 20W hızlı şarj adaptörü herhangi bir şekilde zararlı mıdır pile?
  3. Apple'ın kendi sitesi dışında orijinal olarak bu adaptörü alabileceğim bir yer var mıdır?
  4. Orijinal adaptör dışında daha ucuz ve pile zarar vermeyecek başka adaptör önerebilir misiniz?
  5. Ekran koruyucu olarak hangi marka önerirsiniz?
  6. Kılıf alacağım ancak kılıflar iPhone 11'in arka kamerasını pek koruyor gibi gözükmüyor o yüzden arka kamera için nasıl bir koruma önerirsiniz?

Arkadaşlar yakın zamanda aksesuarsız olarak ilk IPhone'um olarak iPhone 11 alacağım ancak aklımda bir sürü sorular var:
  1. Adaptör almam gerekli ve her ne kadar çok pahalı da olsa ben orijinal 20W adaptör almak istiyorum.
  2. 20W hızlı şarj adaptörü herhangi bir şekilde zararlı mıdır pile?
  3. Apple'ın kendi sitesi dışında orijinal olarak bu adaptörü alabileceğim bir yer var mıdır?
  4. Orijinal adaptör dışında daha ucuz ve pile zarar vermeyecek başka adaptör önerebilir misiniz?
  5. Ekran koruyucu olarak hangi marka önerirsiniz?
  6. Kılıf alacağım ancak kılıflar iPhone 11'in arka kamerasını pek koruyor gibi gözükmüyor o yüzden arka kamera için nasıl bir koruma önerirsiniz?
Zararli olsaydi satmazlardi, orijinal oneririm. Ben Turkcell’den aldim. Kilif konusunu bilmiyorum.

Kamerayı korusun diyorsan bu şekilde kılıflar var. Kullanmadığın zaman kapatıyorsun. Sever misin bilmiyorum ama kamerayı korumak için ideal.
Şarj adaptörü konusunda ise Spigen gibi markalardan alabilirsin, fiyatları hakkında falan bilgim yok ama telefona o kadar veriyorsan kendi sitesinden orijinal adaptörünü almalısın. 7000-7500 liranın yanında 200 lirayı da bir zahmet verin.

Orijinal tabii ki en iyi seçenek olur, 20W orijinal adaptörü zararlı olsaydı satmazlardı. Kılıfta, ekran koruyucuda falan da hiç markaya bakmadım açıkcası. Arka kamerayı korumak için olanlar da pek güzel görünmez.

Ekran koruyucu ve kılıf Spigen öneririm. Orijinal adaptör kullanmanızı öneririm. Çoğu yerde orijinal olmayan adaptörler orijinal adıyla satılıyor. Apple’ın sitesinden alırsanız alın. 20W kullanıyorum bende herhangi bir zararı yok zaten telefon ihtiyacı olduğu kadar çekiyor.

Kamerayı korusun diyorsan bu şekilde kılıflar var. Kullanmadığın zaman kapatıyorsun. Sever misin bilmiyorum ama kamerayı korumak için ideal.
Şarj adaptörü konusunda ise Spigen gibi markalardan alabilirsin, fiyatları hakkında falan bilgim yok ama telefona o kadar veriyorsan kendi sitesinden orijinal adaptörünü almalısın. 7000-7500 liranın yanında 200 lirayı da bir zahmet verin.
Orijinal tabii ki en iyi seçenek olur, 20W orijinal adaptörü zararlı olsaydı satmazlardı. Kılıfta, ekran koruyucuda falan da hiç markaya bakmadım açıkcası. Arka kamerayı korumak için olanlar da pek güzel görünmez.
Kamerayı kapatanlar aslında oldukça iyiler ama güzel göründüklerini ben de düşünmüyorum. Arkadaşlarımda arka kamera kısmını tıpkı ekran koruyucu gibi koruyan şeyler gördüm acaba onlar hakkında bir bilginiz var mı?

Yıllardır telefonlarımda Zore marka nano cam koruyucu kullanıyorum size de öneririm. Kılıfa da yine buradan bakabilirsiniz.
Şarj aleti olarak Baseus alabilirsiniz:
Alternatif olarak 1 ay önce Aliexpress'ten aldığım şarj aletine de bakabilirsiniz. Çok kaliteli bir ürün.

Yıllardır telefonlarımda Zore marka nano cam koruyucu kullanıyorum size de öneririm. Kılıfa da yine buradan bakabilirsiniz.
Şarj aleti olarak Baseus alabilirsiniz:
Alternatif olarak 1 ay önce Aliexpress'ten aldığım şarj aletine de bakabilirsiniz. Çok kaliteli bir ürün.
Hocam arkadaşların dediği gibi adaptörü şansa bırakmayıp almışken orijinalini alacağım. Ama ekran koruyucu nasıldır? Parmağın akıcı kayması çok önemli benim için.
@Leka @asdo @MacTavish53 Sizler iPhone 11 kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla o yüzden size bir sorum olacak: Telefonunuzu nasıl şarj etmeye özen gösteriyorsunuz? Bazıları %20'de takıp %90'da falan çıkarıyorlar. Sizin böyle dikkat ettiğiniz veya önerdiğiniz bir kullanım senaryosu var mıdır?

Geri
Yukarı