iPhone 11 mi S20 FE mi ekran konusunda daha iyi?

S20 FE'nin arka kamerası ile çok güzel fotoğraflar çekilebilir doğru ışıkta ama videolarda ve özellikle ön kamerada iPhone 11 çok daha üstün, bu iPhone 11'in çok iyi olmasından ziyade S20 FE'nin ön kamerasının kötü olmasıyla alakalı biraz.
Sizce 11 mi alınmalı o zaman?
Bütçe olarak iphone 11'e çıkabilirim fakat beni çok zorlayacak üniversite öğrencisiyim tüm paramı vermek zorunda kalacağım o beni düşündürüyor yoksa 11 alırdım direkt ama s20 fe alıp 2-3 bin de bende kalması da güzel olur üniversite ortamında para gerekiyor çok fazla.

Bütçe olarak iphone 11'e çıkabilirim fakat beni çok zorlayacak üniversite öğrencisiyim tüm paramı vermek zorunda kalacağım o beni düşündürüyor yoksa 11 alırdım direkt ama s20 fe alıp 2-3 bin de bende kalması da güzel olur üniversite ortamında para gerekiyor çok fazla.
Ben sizin durumunuzda olsam kameradan biraz feragat edip S20 FE alırdım, hem maddi olarak zorlanmazsınız hem daha iyi bir ekran ve bataryaya sahip olursunuz.

Peki forumlarda neden s20 fe nin ekranı kötü deniyor çok fazla kişiden gördüm bu şikayeti mükemmel olmamasını mı eleştiriyorlar kötü mü diyorlar anlayamadım. Ekran konusunda iyiyse seçmemi bir tık daha kolaylaştıracak çünkü almışken güzel ekranı olsun istiyorum dizi film videoları keyifli izlemek için.
Tabii ki S20 FE sAMOLED ile Apple ekranı karşılaştırmak saçmalık.
Renk kalitesi daha iyidir ve siyah renkler için cihaz enerji harcamadığından enerji açısından daha tasarruflu.
Eleştirilmesinin sebebi SM-G780F (Exynos) modelinin aşırı ısınması olabilir.
Alacaksanız kesinlikle SM-G780G modelini alın Exynos olanını almayın ancak Snapdragon olanı çok iyi bir cihaz arkadaşımda da var.
Samsung ekranda baya iyi.
Samsung Members forumunda neredeyse her gün S20 FE Exynosta ısınma sorunu görüyordum.
Ancak snapdragon olanı cidden çok iyi ne ısınıyor ne de yavaş.
Zaten Exynosta performans olarak kötü değil ısındığı için cihaz düşürüyor hızı.
Ek olarak Snapdragon modeli Android 14 alacakken Exynos modeli Android 13 alacak.

Bütçenizi zorlayacaksanız düşünmeden s20fe alın. Zorlanmaya gerek yok bir telefon için. Birkaç şeyden şeyden feragat etmenin de bir sakıncası yok.
Hocam orada belirttim zaten "panel kalitesi olarak daha iyi" şeklinde.
Ben yanlış anlamışım öyleyse, kusura bakmayın.

Uzunca bir süredir 2 telefon arasında hangisini alsam diye gidip geliyorum. Şu anda kullandığım telefon iPhone 6S o yüzden 11 almayı daha çok istiyorum alıştığım için fakat bütçe olarak da beni çok zorluyor alırsam 128 GB alacağım o da 8000 S20 ise 5300. benim telefonda aradığım en önemli özellik 1. kamera.
2. ekran.
Kamera olarak karşılaştırmalar izledim fakat asıl merak ettiğim ekran konusu iPhone 11 720p ekrana sahip ama S20 FE için de ekranı AMOLED'lere göre daha kötü deniyor sanırım. Dizi film izlemeyi çok seviyorum hangisinde izlemek daha keyifli olur daha canlı güzel renkler olur?
Bence S20 FE al geç.

Herkes s20 fe tercih et diyor. Ben de yıllardır iphone kullandığım için alışkanlıktan iphone isterdim fakat fiyat farkı çok fazla bir de androidden korkuyorum biraz geçmişte s3 s4 kullanmıştım her türlü donma kasma sorun oluyordu o zamanlardan bu zamana çok değişmiştir tabi ama insan yine de acaba 3-5 ay sonra telefon kafayı yer mi diye bir korkuyor. O konuda da yorumlarınızı alabilir miyim bu cihaz beni 3-4 yıl güzel bir şekilde kasma donma olmadan götürür mü?
Bir de acaba s20 fe snapdragon modeli kullanan varsa aranızda ekran kalitesini yorumlayabilir mi dizi film videolarda hatta olursa video atabilirse güzel olur.

Herkes S20 FE tercih et diyor. Ben de yıllardır iPhone kullandığım için alışkanlıktan iPhone isterdim fakat fiyat farkı çok fazla bir de Android'den korkuyorum biraz geçmişte S3 S4 kullanmıştım her türlü donma kasma sorun oluyordu o zamanlardan bu zamana çok değişmiştir tabii ama insan yine de acaba 3-5 ay sonra telefon kafayı yer mi diye bir korkuyor. O konuda da yorumlarınızı alabilir miyim bu cihaz beni 3-4 yıl güzel bir şekilde kasma donma olmadan götürür mü?
Bir de acaba S20 FE Snapdragon modeli kullanan varsa aranızda ekran kalitesini yorumlayabilir mi dizi film videolarda hatta olursa video atabilirse güzel olur.

Hocam iPhone 6 serisi gibi bir cihazdan geçtiğiniz için Android-iOS farkını pek hissetmezsiniz.
Çağ atlamış gibi olursunuz aksine :D

Ayrıca S3, S4 gibi cihazların zamanındaki Android ve Samsung yazılımı ile günümüzdeki arasında çok fazla fark var stabilite ve optimizasyon açısından.

Geri
Yukarı