iPhone 11 pil değişimi yapılır mı?

BlackGRY

Kilopat
Yer
Kahramanmaraş
Öncelikle merhaba, 18 Aralık 2020'de aldığım iPhone 11 telefonum 1 yıl 6 ayını doldurdu. Pil sağlığım bu durumda, hâlâ %87. şarj döngüsü ise 439. bu durumda bataryamın döngü sayısı 500'ü geçerse ücretsiz garanti kapsamında değişim yapılmayacağına dair yazılar okudum fakat bu konuda kafam karışık olduğu için buraya yazmak istedim. Sorum ise şu %87 pil sağlığında pil döngüsü 500'ü geçmezse değişim yaparlar mı?

Öncelikle merhaba, 18 Aralık 2020'de aldığım iPhone 11 telefonum 1 yıl 6 ayını doldurdu. Pil sağlığım bu durumda, hâlâ %87. şarj döngüsü ise 439. bu durumda bataryamın döngü sayısı 500'ü geçerse ücretsiz garanti kapsamında değişim yapılmayacağına dair yazılar okudum fakat bu konuda kafam karışık olduğu için buraya yazmak istedim. Sorum ise şu %87 pil sağlığında pil döngüsü 500'ü geçmezse değişim yaparlar mı?

%80 altına düşmeden yapmıyorlar diye biliyorum. Bende 26 Kasım 2020 de aldım %88 pil sağlığım.

Apple artık akıllandı , eskiden şak diye değiştiriyordu sonra batarya maliyetleri uçunca dediki kardeşim batarya bir sarf malzemedir yani zamanla eskir ve doğal olarak değişmesi gerekir ama bu arızalı olduğu anlamına gelmez çok hızlı bir şekilde batarya değerleri düşerse yani batarya arızalı ise değişim yapıyor artık. Yüzde 88 iyi bir rakam 80 e inene kadar kullanmaya devam edin 80 e inince de ücreti karşılığı değiştirin.

500 şarj döngüsü ile %80 veya %80'inin altında bir batarya sağlığınız mevcutsa garanti kapsamında ücretsiz değişim yapılır. Koşulların yerine getirilmemesi sebebi ile değişim talebinizde 1.400TL gibi bir ücret istenecektir.
Garantinin bitmesine 6 ay var. 6 ay içinde 61 şarj döngüsünden fazlasını yaparsınız ve batarya sağlığı 6 ayda maksimum %85 civarına düşecektir. Bu koşullar göz önüne alınırsa garanti dışı batarya değişimi olacağına ihtimal verebiliriz.

%79 ve altı ve şarj döngüsü 499 ve altı ise garantiden ücretsiz
%80 altı ve şarj döngüsü 500 ve üstü ise ücretli
%80 ve üstü ve şarj döngüsü 499 ve altı ise degişmez veya ücretli
%80 ve üstü ve şarj döngüsü 500 ve üstü ise ücretli.

%79 ve altı ve şarj döngüsü 499 ve altı ise garantiden ücretsiz
%80 altı ve şarj döngüsü 500 ve üstü ise ücretli
%80 ve üstü ve şarj döngüsü 499 ve altı ise degişmez veya ücretli
%80 ve üstü ve şarj döngüsü 500 ve üstü ise ücretli.

Daha kafa karıştırıcı bir metin şimdiye kadar görmedim.

80'den aşağı olunca yapılıyor.

Reis senin sorunda sana garantiden değişim yapmazlar. Ya ücret teklif ederler ya da pil sağlıklı diyip geri gönderirirler. He insiyatif alırlarsa bilemem, o istisna olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı