iPhone 11 Pil Sağlığı 1,5 ayda %99'a düştü

qoray99

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 26 Kasım 2022'de Trendyol MediaMarkt satıcısından iphone11 almıştım. 1,5 aydır kullanıyorum. Bugün pil sağlığının %99'a düştüğünü gördüm. Telefonu elimden geldiğince dikkatli kullanıyorum. 20-80 arası şarj ediyorum. Şarjı 1 kez 0 lamışımdır. 4-5 kez 100'e kadar doldurdum. Onun dışında hep 20-80 arası kullanmaya dikkat ettim. Şarjdan yememesi için konum servislerinden bazı ayarları kapattım vs. Her gün 1 kez şarj etmem gerekiyor muhakkak. Oyun vs. oynamıyorum. Instagram twitter kullanıyorum %90'ında telefonun.

1,5 ayda sıfır bir telefonun %99'a düşmesi normal mi? Başka postlarda gördüm 3-4 ayda %99 düşenler var. Biraz tedirgin oldum bir sorun olabilir mi şarjla ilgili?

Kardeşimin telefonu aynı bu şekilde oldu 1 yılı biraz geçti ve şu an sağlığı 70 civarında genel olarak bütün 11'lerde var diye biliyorum.

1 yılda %80 altına düşenlerde var. iPhone 11 genel olarak batarya problemi çok duyuluyor yapabileceğiniz bir şey yok. Garanti bitmeden %80 altına düşerse pil değişimi yaptırabilirsin.
Anladım hocam. Acaba fabrika hatası olabilir mi diye merak ettim. Apple'a gitmeye gerek var mı diye geç olmadan. Telefon değişimi yaparlar belki diye. 6 ay içinde onarım yerine bazı durumlarda sıfırını verebiliyorlar diye biliyorum. Onun için sordum bu düşüş normal mi acaba diye.

Bataryalar devir mantığıyla çalışır. 0'dan 100'e şarj etmek bir devir ömrünü azaltır. Sürekli 20 ila 80 arasında tutarsanız harcayabileceğiniz en az devir miktarını harcamış olursunuz.

Bataryalar devir mantığıyla çalışır. 0'dan 100'e şarj etmek bir devir ömrünü azaltır. Sürekli 20 ila 80 arasında tutarsanız harcayabileceğiniz en az devir miktarını harcamış olursunuz.
Ben de onun için 20-80 arası kullandım hep hocam devir olmaması için. Bu şekilde dikkat etmeme rağmen böyle bir sonuçla karşılaşınca tedirgin oldum.

Ben de onun için 20-80 arası kullandım hep hocam devir olmaması için. Bu şekilde dikkat etmeme rağmen böyle bir sonuçla karşılaşınca tedirgin oldum.
O zaman bu kronik bir sorun olabilir. Bilemiyorum.

Geri
Yukarı