iPhone 11 pil sağlığı çok hızlı düşüyor

Açılan onlarca konu var forumda. Biraz bakarsanız sorunun genel olarak o modelde olduğunu görürsünüz. Göndermeniz bir şey değiştirmeyecek. %80 in altında garanti süreniz var ise değişim yaparlar.

Merhaba, yılladır Apple kullanıyorum ve Apple cihazlar hakkında gayet bilgi sahibi olduğumu düşünsemde bazen başka insanların fikirlerini almak gerekiyor. Garantisi halen devam eden iPhone 11 cihazım bulunuyor. Kasım 2022'de pil sağlığım %94'tü ve an itibari ile pil sağlığım %89'a düştü. Asıl sorun ocak ayı içerisinde %3'lük bir düşüş yaşamam. Ocak ayına girmeden pil sağlığım %92 civarlarındaydı. Ayın 10'u gibi %91, geçtiğimiz hafta %90 ve bugün itibarı ile %89 seviyelerine kadar geriledi. Düşüş elbet olur ancak bu kadar seri olması beni düşündürüyor. Hızlı şarj kullandığımdan mı yoksa %20'den %80 civarlarına şarj edip bırakmamdan mıdır nedir bilemiyorum ama bu sizce normal mi bana anormal geliyor. Cihazın garantisi devam ettiği için de servise yollayıp genel bir kontrol ettiresim yok da değil.

Hızlı şarj ile alakalı değil. 20-80 doğru şarj yöntemi değil. Doğru yöntem 20-100 dür. Bir de cihazı şarj olurken kullanıyor ya da gündelik hayatta oyun oynuyorsan Bu da batarya sağlığını olumsuz etkiler.

Geri
Yukarı