iPhone 11 Pro iOS 17 sonrası yavaşladı

betaa_

Hectopat
Daha fazla  
iPhone 11 Pro kullanıcısıyım. Biliyorum artık çok güncel, yeni, hızlı bir telefon değil ama özellikle iOS 17'den sonra telefonda ciddi bir yavaşlama oldu. Ana ekranda sağa sola kaydırırken anlık donmalar, herhangi bir uygulamaya tıkladığımda 7 saniyeye varan bekleme süresi gibi günlük kullanımda akıcılığı etkileyen bir sürü problemle karşılaşıyorum. Bu benim telefonuma özel bir şey mi yoksa sizler de böyle sorunlar yaşıyor musunuz merak ediyorum.

En azindan 2 tane daha surum guncellemesi almadan yeni iOS guncellemesini yuklemeyi onermem guncel cihaz olmadikca. Bende de 11 mevcut henuz yuklemedim iOS 17'yi. Birkac guncellemeye cozerler merak etmeyin.

Apple telefon eskitiyor. Yazılım güncellemeleri geldikçe telefonlar yavaşlar ki yenisini alasın. Hiçbir firma bir üründe sabit kalmanı istemez. Elindeki ürüne ancak güncellemeler ile müdahale edebilir. Yani isterseniz güncellemeyebilirsiniz. Eğer olur da iOS 18 iPhone 11 desteklerse, daha da yavaşlayacaktır.

iPhone 11 Pro kullanıcısıyım. Biliyorum artık çok güncel, yeni, hızlı bir telefon değil ama özellikle iOS 17'den sonra telefonda ciddi bir yavaşlama oldu. Ana ekranda sağa sola kaydırırken anlık donmalar, herhangi bir uygulamaya tıkladığımda 7 saniyeye varan bekleme süresi gibi günlük kullanımda akıcılığı etkileyen bir sürü problemle karşılaşıyorum. Bu benim telefonuma özel bir şey mi yoksa sizler de böyle sorunlar yaşıyor musunuz merak ediyorum.

DFU mod ile yedek alıp sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

İphne 11 kullanıyorum ve tavsiyem 11 serisinde ios 16 üzerine çıkmamaktır. Çünkü artık bunları yavaşlatma vakti gelmiştir apple için. Yada şöyle de diyebiliriz; ios 17 baya sistem kaynaklarını tüketiyor.

Güncelleme meraklısı olmayalım.
iOS sürümün her zaman son sürümler arası geçiş yapalım. Mesela 16.7 17.7 18.7 gibi. Ki buna rağmen sorunlar olabiliyor.
Her güncellemeyi çıkar çıkmaz yüklemeyelim. Sonlara doğru gelene kadar sorunları eksik olmuyor betadan farklı olmuyor diye söylendiğinde (birisi benim) taşlanıyoruz. Sonrası malum işte ortada.
Gülüyorum artık müstahak. :)
Her yıl aynı muhabbet.

16 ye geri dönüşler 5-10 güne kapanır. Bana kalırsa bu kadar bir sürmez. Yani fırsatı olan hemen 16 ya geri dönsün.

Teknoloji haber sitelerinin veya YouTube da inceleme vs videolarda hiç kimse henüz yüklemeyin daha erken vb uyarı yapan görmedim. Belki vardır ama o kadar içeriklerin arasında kayboluyor olabiliyor. Herkes daha açık doğruları söylese böyle olmaz. Bildikleri halde yapmazlar söylemezler çünkü yüklesinler ki sorunlar yaşasınlar gelip tıkasınlar yorum yazsınlar izlesinler vs vs vs.
Şimdi tekrar düşünün o kanalları siteleri kullanıcıların iyiliklerini gerçekten istiyorlar mı sorgulayın bakalım. :)

O kadar arsızlar ki dün iPhone 15 çıktıysa bugün iPhone 16 iOS 20 haberi yapıyorlar tıklanmak için.
Böyle sitelerde haber okumayın. Haber okuyacağınız en son yer orasıdır.
Günümüzde artık olmazsa olmaz olan Router DNS abdlock. Block listesine ekleyin kendinize iyilik yapın. :)

Son düzenleme:
Cihazınız aslında gayet güncel, modern ve hızlı bir telefon. Ama Apple son 1 senede o kadar kötü yazılımlar çıkardı ki 14 gibi daha güncel serilerde bile kasma problemi var. Yani yavaşlayan sadece eski cihazları değil yeni cihazları bile olması gerektiği gibi çalışmıyor.

Tavsiyem imzalar kapanmadan iOS 16'ya dönmeniz DFU ile. iOS 17 şu anki haliyle asla kullanılmaz. Bildirim merkezi kasan telefon mu olur demeyin iOS 17 sayesinde 14 PM'de bile kasıyor. Bu tarz sinir bozucu bugların hataların çözülmesi falan 17.2 ve 17.3'ü bulacaktır. Ancak o zaman geçilebilir kıvama gelir. iOS 16'da çok iyi değil ama en azından iyi kötü oturmuş bir sistem. Şu an 16.7 gayet güzel çalışıyor. Bir iOS 15.7 değil ama idare eder 17 adam olana kadar.

Ayrıca pil sağlığınız ne durumda? Pil sağlığınız düşükse zaten düzgün çalışmayan sistem bir de üstüne işlemci hızınızı pil dayansın diye kısıtlayınca yavaşlamalar kaçınılmaz oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı