iPhone 11 Pro Max Pil sağlığı en hızlı nasıl düşürülür?

Veli Tunç

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
iPhone 11 Pro Max kullanıyorum. Aklım şu işe yattı, pil döngüm 326, pil sağlığım 89. En hızlı şekilde pil sağlığımı nasıl düşürebilirim?
Pil sağlığını düşürüp bataryayı ücretsiz değiştirtmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 11 Pro Max kullanıyorum. Aklım şu işe yattı, pil döngüm 326, pil sağlığım 89. En hızlı şekilde pil sağlığımı nasıl düşürebilirim?
Geekbench 5 tarzı benchmark uygulamalarını loop'a alıp ekran parlaklığını sona alarak ve bataryayı bu süreçte şarjda bırakarak.

Geekbench 5 tarzı benchmark uygulamalarını loop'a alıp ekran parlaklığını sona alarak ve bataryayı bu süreçte şarjda bırakarak.
Sonra telefon aşırı ısınmadan dolayı Cornetto gibi erisin, değil mi? :D

Bu işlem telefon ısındıkça parlaklığını kıstığı ve işlemci de yavaşladığı için pek de etkili bir yöntem değil. :D
Ahize ilgili sıkıntı yaşıyorum ve pil çabuk bitiyor dersen hem ekranını hem de bataryanı değiştirirler. iPhone 6'dan beri aynı taktiği uyguluyorum. En son iPhone 11'e kadar işe yaradı. Şimdi 12 Mini var ama daha bataryası ölecek gibi değil. Çok var. :D

Sorumluluk kabul etmemekle birlikte istediğiniz şeyi yazıyorum.
Bataryayı sürekli %0'a düşürüp %100'e kadar şarj edin, Kısa bir zaman içinde batarya sağlığının keskin bir şekilde düştüğünü göreceksiniz.

Bakınız bu resimdekiler benim batarya kullanımlarım.
%0-80 arasını şarj etmek %20 döngü harcarken %80-100 arasını şarj etmek %80 döngü harcıyor.

Apple'ın bir sayfasında daha farklı bir döngüden bahsediyor ama işin gerçek yüzü aşağı yukarı budur.
Not bataryayı erken bitirmek için şarjda kesinlikle cihazı kullanMAyınız, batarya haricinde muhtelif yerlere ciddi zarar verir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210711-092016_AccuBattery.jpg
    Screenshot_20210711-092016_AccuBattery.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 450
Sonra telefon aşırı ısınmadan dolayı Cornetto gibi erisin, değil mi? :D

Bu işlem telefon ısındıkça parlaklığını kıstığı ve işlemci de yavaşladığı için pek de etkili bir yöntem değil. :D

Ahize ilgili sıkıntı yaşıyorum ve pil çabuk bitiyor dersen hem ekranını hem de bataryanı değiştirirler. iPhone 6'dan beri aynı taktiği uyguluyorum. En son iPhone 11'e kadar işe yaradı. Şimdi 12 Mini var ama daha bataryası ölecek gibi değil. Çok var. :D
Zaten amaç aşırı ısınması, ısı da lithium ion pillerin en büyük düşmanlarından biri, geekbench testi yapıyor diye telefona zarar verecek hali yok ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı