iPhone 11 şarj yüzdesi değişmiyor

ilkeryaman

Hectopat
iPhone 11 kullanıcısıyım, yakın zamanda bir telefoncuda batarya değişimi yaptırdım. Adamın bir yemin etmediği kalmıştı orijinal diye, 2000TL fiyat verdi, yaptırdım. Teslim alırken telefonun üstündeki bataryanın çipinin hasar gördüğünü bu sebeple pil sağlığının gözükmeyeceğini söyledi çipden dolayı 1500TL istedi.

Sıfır batarya olduğu için %15'te şarja taktım 4 saat şarjın sonunda %15'ti, kablo ve adaptör orijinal. Telefonu kapatıp açtım şarj 100 oldu, bayağı kullandım, 2 3 saat %1 bile düşmedi. Tekrar kapatıp açtım şarjım 80 civarlarındaydı. Anladım ki şarj etsen de kullansan da hiçbir şekilde şarj yüzdesi oynamıyor.

Bunun açıklamasını yapabilir misiniz rica etsem ya da çözümü var ise yardımcı olma şansınız var mı?

Götür yaptırdığın yere hakkını ara bas bayağı bozmuş aleti.

Evet yaptırdığım yere götüreceğim fakat pek bilgiye sahip değilim, misal üstüne takılan batarya orijinal olabilir mi bu fiyata, çip i cihazdan alıp takacağı bataryaya aktaracağım sistemde gözükmiycek demişti, şu anda bilinmeyen bir parça olarak gözüküyor, gitsem neye yarar adam çipin hasar almış diycek haklı konumda haksız olacağız.

Evet yaptırdığım yere götüreceğim fakat pek bilgiye sahip değilim, misal üstüne takılan batarya orijinal olabilir mi bu fiyata, çip i cihazdan alıp takacağı bataryaya aktaracağım sistemde gözükmiycek demişti, şu anda bilinmeyen bir parça olarak gözüküyor, gitsem neye yarar adam çipin hasar almış diycek haklı konumda haksız olacağız.
Orijinal sıfır batarya yalnızca Apple’ın elinde var. Ayrıca sistemde gözükmemesi de problem, seri numaralarını aktaramaz elinde gerekli alet yok çünkü. Çipini de adamın bozmadığı ne malum.

Adam seni kandırmış bayağı da bir kazıklamış belki de içinde çok dandik üstünde sadece elma logosu olan bir batarya var adamın artık ne taktığı muamma. Orijinal pil yalnızca ama yalnızca Apple servislerinde olur. O bataryadan kurtulun iade etmeye çalışın.

Anladım, aplle yetkili bayisine yolluyoruz dedi malum insan, 2000TL dedi bir de, 2000e çok ucuz değil mi orijinal batarya için, yarın iş çıkışı gideceğim yargı dağıtmaya.

Anladım, aplle yetkili bayisine yolluyoruz dedi malum insan, 2000TL dedi bir de, 2000e çok ucuz değil mi orijinal batarya için, yarın iş çıkışı gideceğim yargı dağıtmaya.
2000 ucuz normal fiyatlar 3400TL iPhone Pil Onarımı ve Değiştirme - Apple Destek (TR)
Kendin de teyit edebilirsin. Zaten Apple kendi bataryasını oraya buraya varsa bizim esnaflar kendine getirtmek için şu an 3400 olan bataryayı 2700'e falan satarlardı. 2000TL dolandırmak için de komik fiyat olmuş.

Artı -1 Eksi
Batarya şu an sorunsuz şarjı 1 günü fazlasıyla çıkartıyor, fakat ekranın ırzına geçmişler sanırım, kendi kendine basıyordu, adamı aradım dedim; enerji ayarlarda orijinal değişen yazacak ise değiştirin dedim, tamam dedi dükkana gittim bir baktım ekran bilinmeyen parça batarya bilinmeyen parça. Soruyorum neden taktınız yan sanayi parçayı diye falan fistan kavga çıktı en son ücret talep ettim dedi ki 3500TL IBAN at dedim o sırada müşteri geldi, bende mobil bankacılıktan 1000TL attım açıklamayada bunu attığıma şükret yazdım çıktım dükkandan, bir de yan sanayi parçaya 3500TL mi vereceğim? Ayın 7'sinde cihazı tamire verdim 20'sinde akşam aldım toplamda 5 defa tamire verdim bu süreçte. Hakkım haram olsun. Gül gibi telefonun içinden geçtiler, Apple bayisine gidebilirdim haklısınız acil lazımdı telefon bayide uzak olduğu için böyle sıkıntılı bir duruma düştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı