iPhone 11 şarjı normal mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En yakın zamanda bir tane temin edeceğim. Apple sitesindeki 18W'lık type-c olanı almayı düşünüyorum.

Telefon yeni olunca biraz daha fazlasını beklemiştim hype yapmışım sanırım. :D Hala Android cihazlara göre şarjın iOS cihazlarda az dayanma meselesi devam ediyor sanırım değil mi?

Iphone kaliteli ürün ama şarj konusunda android ile rekabet edemiyeceğini düşünüyorum.

Eski telefonumda bilinmeyen bir markaya ait olan şarj aleti kullanmıştım.Şarj aleti de bozuldu telefonun bataryası da.😂
Neyse ki batarya gömülü olanlardan değildi. ")

İphone XS MAX kullanıyordum. Şarjı günde 2 kere takıyordum. Sonra İphone 11’e geçtim. Şimdi günde 1 kere takıyorum. 16 saat idare ediyor. Gayet memnunum. XS Max’e göre daha az şarj yiyor.

Iphone kaliteli ürün ama şarj konusunda android ile rekabet edemiyeceğini düşünüyorum.

Eski telefonumda bilinmeyen bir markaya ait olan şarj aleti kullanmıştım.Şarj aleti de bozuldu telefonun bataryası da.😂
Neyse ki batarya gömülü olanlardan değildi. ")
Ucundan dönmüşsünüz hocam :D
İphone XS MAX kullanıyordum. Şarjı günde 2 kere takıyordum. Sonra İphone 11’e geçtim. Şimdi günde 1 kere takıyorum. 16 saat idare ediyor. Gayet memnunum. XS Max’e göre daha az şarj yiyor.
16 saat çok iyiymiş hocam henüz o kadar süre telefon kullanmaya katlanamıyorum :D Umarım uyku dahildir buna :D

Yakın zamanda iPhone 11 128 GB modeline geçtim. Şu ana kadar 1 günümü çıkarmadığı olmadı fakat değer olarak biraz hızlı azalıyor gibi geldi sizlere de bir sormak istedim. Cihaz'ı yakın bir zamanda servise gönderdim internetten aldığım için güvenemedim bir sorun var mı diye, cihaz temiz çıktı ve bana geri gönderildi. Pil sağlığım da şu an %100'de. Kullanıma gelirsek;

- Müzik dinlerken ve Wi-Fi veya hücresel açıkken 10-15 dakikada bir %1 şarjım azalıyor.
- Instagram, WhatsApp, Twitter, Discord gibi platformlarda kullanımdayken yaklaşık 10 dakikada bir %1 şarjım azalıyor. Müzik dinlerken yapıyorsam 5-7 dakikada bir oluyor.
- Herhangi bir oyun oynarken yine yaklaşık 10 dakikada %2-3 arası şarjım gidiyor.
- Netlifxte bir içerik izlerken yine 10 dakikada %1 şarjım gidiyor.
- Mobil veri açıkken ve herhangi bir durumda kamera kullanırken ya da kamerayı kullanan bir uygulama kullanırken (snapchat veya memojimi ayarlamak gibi) şarjım hızlı tükeniyor.
Bir önceki telefonum da bundan çok farklı değildi açıkçası ama bu telefona geçince biraz hype yaptım sanırım daha uzun dayanacağı yönünde bundan emin değilim. Sizce bu değerler normal mi? Özellikle yine aynı telefonu kullanan arkadaşlar sizde de bu durum böyle mi? Şarj aleti olarak da kutudan şarj aleti çıkmadığı için Spigen'in 18W hızlı şarj aleti ve yine Spigen'in USB kablosunu kullanıyorum. Bir de şarj konusunda takıldığım bir nokta ise telefonu şarj ettiğimde hangi noktada durduysa o yüzde de uzun bir süre kalıyor. Örnek olarak %97'ye kadar şarj ettim ve çıkardıysam %97'de bir süre takılıyor ve diğer yüzdelerde normal hızına geri dönüyor. Hatta bazen %90'ın altına kadar daha yavaş azaldığı bile oluyor. Bu normal midir?

Bende de aynı model var normal bence bende takarım normalde sizin yazdıklarınızı okuyunca çok umursamıyormuşum gibi geldi😂. Bu arada bende 10W'lık iPad adaptörünü kullanıyorum benim aldığım zaman kutuda aksesuarları vardı lakin kullanmıyorum.

Bende de aynı model var normal bence bende takarım normalde sizin yazdıklarınızı okuyunca çok umursamıyormuşum gibi geldi😂. Bu arada bende 10W'lık iPad adaptörünü kullanıyorum benim aldığım zaman kutuda aksesuarları vardı lakin kullanmıyorum.
Normalde bu kadar takmam da internetten alınca ufak bi hallendim :D Bi de arkadaşlarımın çoğu Android kullanıyor ve şarjı benden uzun dayanınca ufaktan bi tırsma meydana geldi ama normalmiş. Ne yapalım alışacaz artık :D

Normalde bu kadar takmam da internetten alınca ufak bir hallendim :D bir de arkadaşlarımın çoğu Android kullanıyor ve şarjı benden uzun dayanınca ufaktan bir tırsma meydana geldi ama normalmiş. Ne yapalım alışacaz artık :D

IPhone'lar maalesef böyle, güle güle kullanın.

Hocam benim de ilk aldığım zamanlar öyleydi şimdi bir tık daha hızlı gidiyor sizde de öyle mi? Ortama 4-5 dakikada %1 gidiyor Instagram YouTube açtığım zamanlar da.

Hocam benim de ilk aldığım zamanlar öyleydi şimdi bir tık daha hızlı gidiyor sizde de öyle mi? Ortama 4-5 dakikada %1 gidiyor Instagram YouTube açtığım zamanlar da.
Güncelleme yapınca biraz daha şarjım hızlı gitmeye başladı. Bu sorun bende de mevcut.

Evet bende de aynı şekilde şu an. Muhtemelen iOS 14.4 ve 14.5'in batarya optimizasyonundan dolayı bu şekilde. Kullanacağız artık ne yapalım :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı