iPhone 11 sıvı teması sonrası Apple logosu açılıp kapanıyor

Yuşa Anar

Hectopat
Dün 12 - 1 gibi 15-30 dk boyunca sağanak yağmur altında kaldım telefonda bu süre boyunca yağmur damlalarına maruz kaldı ve sonra telefonla konuşmaya çalışırken telefonun üst hoparlöründen ses gelmemeye başladı (veya çok çok az geliyordu) anca hoparlörü açınca azıcık ses geliyordu. Sonra eve geçtim telefonda bir sıkıntı yoktu normal çalışıyordu bende yattım o sırada sabah kalktığımda telefondan sesli videolar açılmıyordu. Bende telefonu kapatıp açayım dedim ve telefonu kapattıktan sonra tekrar açmaya çalışınca Apple logosu çıkıyor sonra gidiyor ve gene geliyor. Böyle kısır döngü şeklinde devam ediyor. Telefonun içini açarak baktım kırmızı turnusol kağıtlarına dönüşmüş yani sıvı teması olmuş kesinlikle. Ama neredeyse hiçbir yerde sıvıyla alakalı bir belirti yoktu (sadece telefonun vidalarını söküp ekranı açarak baktım içerideki devrelerin kapaklarını açmadım ona uyumlu vida olmadığı için) şu anda da telefon açılmıyor iTunes üzerinden iOS format atmaya çalıştığımda ise 1403 hatası alıyorum. Ve bugünde pazar günü ver her yer kapalı açık telefoncu yok. Telefonu şimdilik recovery moda alıp kapatarak pirincin içine koydum. Yarın da telefoncuya götürmeyi düşünüyorum. Şu an bu durumda daha iyi yapabileceğim bir şey var mı? Sıvı teması olduğu için masrafı ne kadar tutar hiç bilmiyorum öğrenciyim ve vize haftası telefonun içinde notlar vardı. Yardımcı olabilecek birisi varsa konuya mesaj yazabilirse çok minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı