iPhone 11 vs 11 Pro

iPhone 11 F/P olarak tam bir canavar. Bende yaz tatilinde çalışıp alacağım maalesef 0ına param yetmediği için 2.el alacağım fakat şahsen 11 Pro ile 11'in arasında dağlar kadar fark oldugunu sanmam sadece 1 ekstra kamera falan ekranı belki farklıdır. Bence direk 0 alın içiniz rahat olsun uzun süre daha güncelleme alır iPhone 11.
Hocam 18Klik iPhone F/P mi? 6300 e almıştım 2 sene önce o zaman bile fiyatına demiyordu.

Sıfır İphone 11 almak daha mantıklı. En azından içiniz rahat eder. Ama bütçe konusunda sıkıntı yoksa İphone 11 Pro daha mantıklı. Ekran konusunda daha güzel. Batarya biraz düşüyor. Onun dışında pek fark göremedim.
Bütçe konusunda sıkıntı yok fakat ıphone 11 pronun üretimi kalktığı için sıfırı bulunmuyor. O yüzden geriye yenilenmiş telefon seçeneği
kalıyor ve beni en çok korkutan şey de bu.
Gönderecekleri telefon ne kadar sağlıklı hangi parçaları arızalıydı hangi parçalarla değiştirdiler orjinal miydi çakma mıydı, telefonun önceki sahibi düzgün kullanan birisi miydi ?🤔

Bütçe konusunda sıkıntı yok fakat ıphone 11 pronun üretimi kalktığı için sıfırı bulunmuyor. O yüzden geriye yenilenmiş telefon seçeneği
kalıyor ve beni en çok korkutan şey de bu.
Gönderecekleri telefon ne kadar sağlıklı hangi parçaları arızalıydı hangi parçalarla değiştirdiler orjinal miydi çakma mıydı, telefonun önceki sahibi düzgün kullanan birisi miydi ?🤔
O zaman Düz İphone alın hocam. İkinci elden iyidir.

Adını vermeyeceğim bir internet sitesinden (kendileri sadece yenilenmiş telefon satıyor deli gibi reklamları da vardı bir ara) yenilenmiş telefon almıştım. İlk telefonu aldım, 3 ay kullandım bir anda ekranı bozuldu, gönderdim. Memnuniyet için değişim yapalım dediler, olur dedim yenisi geldi. O da problemliydi. Gönderdim. Yenisi geldi. Yine problemli. Yine gönderdim ve bu sefer bana paramı geri verin dedim. Bu, benim ilk ve son yenilenmiş telefon deneyimimdi. Tavsiye etmem. Ek olarak: bütün telefonların arka kameralarında istisnasız 3 tane leke vardı beyaz zeminde belli olan.
İşte bende tam olarak bundan korkuyorum uğraşması ayrı bir dert verdiğin parayı hak etmeyen telefon gelmesi ayrı bir dert…
Para iadesi veya telefon değişiminde sıkıntı yapmıyorlarsa denemek için o siteden alıp telefonu biraz kullanıp bir sıkıntısı yoksa ya da varsa duruma göre para iadesi istemek mantıklı mı sizce ?

iPhone 11 F/P olarak tam bir canavar. Bende yaz tatilinde çalışıp alacağım maalesef 0ına param yetmediği için 2.el alacağım fakat şahsen 11 Pro ile 11'in arasında dağlar kadar fark oldugunu sanmam sadece 1 ekstra kamera falan ekranı belki farklıdır. Bence direk 0 alın içiniz rahat olsun uzun süre daha güncelleme alır iPhone 11.
Kamera falan hikaye ama ekran konusunda cidden farkları var.

iPhone 11'in 11 Pro'ya göre avantajları 1-sıfır olması 2-hafızanın fazla olması 11 Pro'nun 11'e göre artıları 1-daha akıcı olması (11 ekran hızı: 60Hz dokunmatik hızı: 120Hz 11 Pro ekran hızı: 60Hz dokunmatik hızı: 180Hz) 2-daha iyi ekran kalitesi 3-daha iyi batarya performansı 4-daha iyi tasarım 5-telephoto lens sayesinde kamerada daha iyi Zoom ve portre performansı. İkisi arasında 11 Pro almanı tavsiye ederim. 11 Pro'yu yenilenmiş almak yerine telefoncudan ikinci el temiz kullanılmış alabilirsin.
İkinci el temiz kullanılmış bulmakta çok zor gibi. Bizim civardaki telefonculara baktım öyle temiz kullanılmış bir telefon göremedim valla.

Nereden alacağınıza göre değişir. Ben dahil buradaki birçok arkadaş yenilenmiş telefon önermiyor. Pişman olma şansınız yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı