iPhone 11 vs iPhone 11 Pro

Şöyle sıralayalım artıları ve eksilerini:

+ 11 Pro'da daha kaliteli bir OLED ekran var.
+ Daha premium ve kompakt bir tasarımı var. 11 Pro'nun çerçeveleri paslanmaz çelikken 11'in alüminyum.
+ Üçlü ve daha iyi bir kamera kurulumuna sahip.

- 4000 TL daha pahalı.

Premium bir ürün olduğu için 11 ve XS arasında kalanlar da çoktu çünkü aynı fiyat bandında ve XS daha premium bir telefon. Eğer cidden parayı dert etmiyorsanız 11 Pro ama 11'in de çok eksiği yok bence.

Aradaki 4000₺ fiyat farkına değecek farklılıklar olmadığını düşünüyorum, tercihinizi 11’den yana kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle sıralayalım artıları ve eksilerini:

+ 11 Pro'da daha kaliteli bir OLED ekran var.
+ Daha premium ve kompakt bir tasarımı var. 11 Pro'nun çerçeveleri paslanmaz çelikken 11'in alüminyum.
+ Üçlü ve daha iyi bir kamera kurulumuna sahip.

- 4000 TL daha pahalı.

Premium bir ürün olduğu için 11 ve XS arasında kalanlar da çoktu çünkü aynı fiyat bandında ve XS daha premium bir telefon. Eğer cidden parayı dert etmiyorsanız 11 Pro ama 11'in de çok eksiği yok bence.
Ek olarak Pro modelde daha fazla RAM var.

Bir de bence 11 modeli ucuz bir telefon hissiyatı verirken 11 Pro modeli eline aldığında pahalı bir cihaz olduğunu belli ediyor. Tabi bu benim düşüncem.

Bence 4000TL fazladan verilebiliyorsa Pro model daha mantıklı ama zaten 11 almak bile bütçeyi zorluyorsa daha da zorlamaya gerek yok.

Ek olarak Pro modelde daha fazla RAM var.

Bir de bence 11 modeli ucuz bir telefon hissiyatı verirken 11 Pro modeli eline aldığında pahalı bir cihaz olduğunu belli ediyor. Tabi bu benim düşüncem.

Bence 4000TL fazladan verilebiliyorsa Pro model daha mantıklı ama zaten 11 almak bile bütçeyi zorluyorsa daha da zorlamaya gerek yok.
11 performans eksikliği hissettirmiyor daha düşük çözünürlüklü bir ekranı olduğundan bazı sentetik grafik testlerinde daha çok performans verdiği bile oluyor ama zaten 11 Pro daha performanslı diye tercih meselesi değil daha premium bir hissiyat verdiği için tercih edilebilir.
Dolayısıyla eğer para dert edilmiyorsa 11 Pro. Ama 11 alırsanız da pişman olmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı