iPhone 11 vs iPhone 12

Ben de sizinle aynı durumdayım. 5 yıldır 6s kullanmaktayım ve son kez güncelleme alacağım. Bunun yanında hafıza sıkıntısıyla birlikte bir kaç sıkıntısı daha var. "Bozulana kadar" mantığıyla kullandığım için haliyle elimde epeyi kalıyor. Bu sebeple almışken iyisini alma düşüncesindeyim.
12'de ekran çözünürlük kalitesi, yeni kasa ve minimum 128GB hafıza ile gelecek 11'e ek olarak.
750$'dan satışa çıkarsa %18kdv %50 ÖTV ve %10 Trt vergisiyle 10k nın üstünde çıkacak. 7500-8000 arasında 128GB'lık bir 11 alınabilir. Ben de bir ümit 12 nin fiyatını bekliyorum. Duruma göre 11 alacağım. Tam olarak 5 hafta var, acil değilse beklemenizi tavsiye ederim.

Eğer paranız varsa beklemenizi öneririm. Ama 11 çıkabileceğiniz en yüksek fiyat ise 11 alıp geçin bence. Fiyatların düşmesini beklemeyin düşmesi gerekirken yükselmekte.
Not: Eğer 11 almaya karar verirseniz Vatan'da yanın da AirPods'u 400 TL'ye satıyorlar. Ben de benzer bir kampanya ile SE 2'nin yanın da 400 TL'ye aldım AirPods'u.
Link: iPhone 11 Airpods Kampanyası

Kampanya ne zaman sona eriyor
Ben de sizinle aynı durumdayım. 5 yıldır 6s kullanmaktayım ve son kez güncelleme alacağım. Bunun yanında hafıza sıkıntısıyla birlikte bir kaç sıkıntısı daha var. "Bozulana kadar" mantığıyla kullandığım için haliyle elimde epeyi kalıyor. Bu sebeple almışken iyisini alma düşüncesindeyim.
12'de ekran çözünürlük kalitesi, yeni kasa ve minimum 128GB hafıza ile gelecek 11'e ek olarak.
750$'dan satışa çıkarsa %18kdv %50 ÖTV ve %10 Trt vergisiyle 10k nın üstünde çıkacak. 7500-8000 arasında 128GB'lık bir 11 alınabilir. Ben de bir ümit 12 nin fiyatını bekliyorum. Duruma göre 11 alacağım. Tam olarak 5 hafta var, acil değilse beklemenizi tavsiye ederim.
Bildiğim kadarıyla sadece tanıtımı olacak 12 Ekimde Türkiye pazarına girmesi 1-2 ayı bulur diye düşünüyorum diğer modellerde olduğu gibi tahminim Aralık gibi Türkiyede satışa sunulacağı yönünde ama erken gelecek olursa hiç değilse fiyatını görüp ona göre hareket etmek için bile beklenebilir.

Eğer paranız varsa beklemenizi öneririm. Ama 11 çıkabileceğiniz en yüksek fiyat ise 11 alıp geçin bence. Fiyatların düşmesini beklemeyin düşmesi gerekirken yükselmekte.
Not: Eğer 11 almaya karar verirseniz Vatan'da yanın da AirPods'u 400 TL'ye satıyorlar. Ben de benzer bir kampanya ile SE 2'nin yanın da 400 TL'ye aldım AirPods'u.
Link: iPhone 11 Airpods Kampanyası
Dediğiniz kampanyanın süresi hakkında bilginiz var mı ?
Nette biraz baktım ama süresi hakkında bir şey göremedim iyi bir kampanya aslında 12 beklerken kampanyanın bitip gitmesinide istemem.

Kampanya ne zaman sona eriyor.

Bildiğim kadarıyla sadece tanıtımı olacak 12 Ekim'de Türkiye pazarına girmesi 1-2 ayı bulur diye düşünüyorum diğer modellerde olduğu gibi tahminimce aralık gibi Türkiye'de alınabilir olacağı yönünde ama erken gelecek olursa hiç değilse fiyatını görüp ona göre hareket etmek için bile beklenebilir.

Dediğiniz kampanyanın süresi hakkında bilginiz var mı?
Nette biraz baktım ama süresi hakkında bir şey göremedim iyi bir kampanya aslında 12 beklerken kampanyanın bitip gitmesini de istemem.

Kampanya süresi hakkın da bilgim yok maalesef. Ben de yeni ürünleri bekliyordum ama yüksek fiyatlardan geleceğini bildiğim için kampanya bitmemesi için zaman kaybetmeden aldım. Kampanya süresi hakkın da müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Bu sene iPhone XR cihaza geçtim. Bence kamera, milisaniyelik farklar ve ufak detaylar çok önemli değilse 11 alınabilir. 12'nin fiyatı bir miktar daha yüksek olacak. Zaten Apple ürünlerinde bir nesil geriden takip etseniz bile cihazınız güncel olacaktır. 6S'e bile iOS14'ü getirdiler.(6s çıkalı 6 sene oluyor aşağı yukarı). Ben tercihimi 11'den yana kullanırdım.

Bu sene iPhone XR cihaza geçtim. Bence kamera, milisaniyelik farklar ve ufak detaylar çok önemli değilse 11 alınabilir. 12'nin fiyatı bir miktar daha yüksek olacak. Zaten Apple ürünlerinde bir nesil geriden takip etseniz bile cihazınız güncel olacaktır. 6S'e bile iOS14'ü getirdiler.(6s çıkalı 6 sene oluyor aşağı yukarı). Ben tercihimi 11'den yana kullanırdım.

Ben de 11'den yana kullanacağım gibi zaten ama beklersem fiyat düşer mi o konuda düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı