iPhone 11 vs S21 FE

S21 serisinden bir cihazla 1080p 60FPS video çek Instagram storiesde paylaş bakalım. Ne kadar kaliteli çıkacak? Yorum yapmak için yorum yapmayın.
Bu sitede yorum kasmak gibi bir amacım mı var gerçekten? :p

Cihazı kullanıp çekebilme ihtimalim olsa çekip buraya atarım zaten, ben sosyal medya optimizasyonu ile geldiğini ve neredeyse her konuda S21 FE'nin iPhone 11'den iyi olduğunu savunuyorum.

İki cihaz da fotoğraf kalitesi olarak memnun edecek cihazlar fakat batarya, fiyat farkı, hafıza farkı, ekran farkını falan ortaya koyarsak S21 FE ezer geçer.

Bu sitede yorum kasmak gibi bir amacım mı var gerçekten? :p

Cihazı kullanıp çekebilme ihtimalim olsa çekip buraya atarım zaten, ben sosyal medya optimizasyonu ile geldiğini ve neredeyse her konuda S21 FE'nin iPhone 11'den iyi olduğunu savunuyorum.

İki cihaz da fotoğraf kalitesi olarak memnun edecek cihazlar fakat batarya, fiyat farkı, hafıza farkı, ekran farkını falan ortaya koyarsak S21 FE ezer geçer.

Sen hiç iPhone ile video çektin mi? Ben sosyal medya video performansından bahsediyorum. Sosyal medya optimizasyonu dendiği zaman buna fotoğrafta girer videoda girer. Video tarafında Samsung cihazlar hala sosyal medyada iPhone kadar kaliteli video sunamıyor. Fotoğraf tarafına gelince eğer biraz fotoğrafçılık bilgin olsaydı S21 FE kamerasını 11 kamerası ile kıyaslamazdın. Fotoğrafçılıkta en önemli kriter renk doğruluğudur. 11'in S21 FEden daha doğal fotoğraf çektiği ortada iken S21 FE yi göklere çıkarman fotoğrafçılık bilginin 0 olduğunu fazlası ile kanıtlıyor.

Parçaları yeterli gelmiyor dedikten sonra XS önermek?

S21 FE almak yerine S21 almak daha iyi olacaktır. Batarya süresi daha iyi ve uzun bir cihaz. S21 FE batarya süresi üzüyor.

S21 FE kullanıma bağlı olarak 1 saat ila 2 saat olacak şekilde daha fazla ekran süresi veriyor ve 1 yıl daha fazla güncelleme alacak. S21 FE almak daha mantıklı. Aradaki bariz farkları göz önünde bulundurduğumuzda sosyal medya "kalitesi" kesinlikle göz ardı edilebilir. S21 FE modelini kendimde kullandım bir kere bile "aa bunun sosyal medya kalitesi kötüymüş" demedim, bir tek storyde müzik koyunca kalite bir tık düşüyordu bu kadar.

Sen hiç iPhone ile video çektin mi? Ben sosyal medya video performansından bahsediyorum. Sosyal medya optimizasyonu dendiği zaman buna fotoğrafta girer videoda girer. Video tarafında Samsung cihazlar hala sosyal medyada iPhone kadar kaliteli video sunamıyor. Fotoğraf tarafına gelince eğer biraz fotoğrafçılık bilgin olsaydı S21 FE kamerasını 11 kamerası ile kıyaslamazdın. Fotoğrafçılıkta en önemli kriter renk doğruluğudur. 11'in S21 FEden daha doğal fotoğraf çektiği ortada iken S21 FE yi göklere çıkarman fotoğrafçılık bilginin 0 olduğunu fazlası ile kanıtlıyor.
Merak etme, ben de uzun süre birden fazla iPhone kullandım.

Ben orada kamera olarak bir kıyaslama bile yapmış mıyım, bu bundan daha iyi diye övmüş müyüm bak bakalım. Sosyal medya optimizasyonundan bahsetmiş bulunuyorum, S21 serisi normal Android telefonlardaki gibi büyük kalite kaybı yaşamadan yapay zeka ile fotoğrafı optimize edip öyle gösteriyor. Video konusunda da optimizasyonu vardı diye hatırlıyorum fakat yoksa bile bence alan kişi için çok sorun olmayacak bir şey bana kalırsa. İki cihaz da kamera olarak gayet iyi, sosyal medya anlamında ikisi de memnun eder diyorum zaten. Fakat sırf "iPhone'un video optimizasyonu da var" deyip batarya, ekran, depolama gibi şeylerden feragat etmek hiç mantıklı değil.

Kardeşim öncelikle yorumun için teşekkür ederim bu akşam üzeri S21 FE aldım telefonun kamerası IP11'den daha iyi sadece geniş acısını test edemedim düşük ışıkta vs gibi şeylerde gayet yeterli ekranı hoşuma gitti akıcı bir ekranı siyahı siyah gösteriyor 16.000 iPhone 11 vereceğim yerde 14.800 bu cihaza verdim sıfır aldım hem 1200 TL cebimde kaldı hem de birçok özelliğiyle benim hosuma gitti. Şahsi fikrim olarak söylüyorum iPhone 12'ye denk olarak görüyorum

Geri
Yukarı