iPhone 11 vs. XS vs. XMAX vs. Xiaomi 12T

[_FUSI_]

Kilopat
Daha önce iOS tecrübem olmadı merakım var oyun oynayan birisi değilim (telefonda oyun oynayan kitleden değilim) daha doğrusu. Günlük kullanım için arayıştayım en başta kamera (OIS olmalı) ve batarya önemli benim için motosiklet üzerinde harita, GPS uygulaması genelde açık olacak. Klon uygulamaları fazlaca kullanırım, Netflix takılırım ekran kalitesi benim için önemli. Xiaomi 12tnin şu anda IMEI kaydı yok çıksada yazılımla olacak ve büyük ihtimal güncelleme yaparsak IMEI uçacaktır. 8/256 GB versiyonu 8600 TL civarında 120 watt şarj aletiyle. Yoksa ikinci el iPhone XS, xsmax veya zorlasam iPhone 11(ekrani kötü deselerde) almaya deger mi? Bütçem 10000 TL belki 1-2 bin daha çıkarım. Ya da fazla uçmadan Oneplus 9 t-mobile mı alsam.. Farklı bir öneriniz varsa ltfen belirtin, şimdiden teşekkürler. (not: Şu anda kullandığım cihaz 3 sene önce aldığım yd cihaz Xiaomi Redmi Note 5)

Son düzenleme:
Batarya konusunda 12T iyi, iPhone tarafındaki seçenekler bir günü çıkaramayabilir, 12T IMEI kaydı yok diyorsunuz o zaman S20 FE veya ikinci el S21 FE 5G almanız daha mantıklı olabilir.

IOS'ta bildiğim kadarıyla Android'de olduğu gibi uygulama klonlama olmuyor oluyorsa da resmi olmayan mağazalar aracılığıyla yapılabiliyordur. Bu yüzden 12T iyi bir tercih olacaktır fakat IMEI konusuna gelirsek sorun yaşayabilirsiniz. Yukarıd arkadaşında belirttiği gibi S20 FE(Snapdragon) veya S21 FE'lere bakabilirsiniz.

Daha önce iOS tecrübem olmadı merakım var oyun oynayan birisi değilim (telefonda oyun oynayan kitleden değilim) daha doğrusu. Günlük kullanım için arayıştayım en başta kamera (OIS olmalı) ve batarya önemli benim için motosiklet üzerinde harita, GPS uygulaması genelde açık olacak. Klon uygulamaları fazlaca kullanırım, Netflix takılırım ekran kalitesi benim için önemli. Xiaomi 12tnin şu anda IMEI kaydı yok çıksada yazılımla olacak ve büyük ihtimal güncelleme yaparsak IMEI uçacaktır. 8/256 GB versiyonu 8600 TL civarında 120 watt şarj aletiyle. Yoksa ikinci el iPhone XS, xsmax veya zorlasam iPhone 11(ekrani kötü deselerde) almaya deger mi? Bütçem 10000 TL belki 1-2 bin daha çıkarım. Ya da fazla uçmadan OnePlus 9 t-Mobile mı alsam. Farklı bir öneriniz varsa ltfen belirtin, şimdiden teşekkürler. (not: Şu anda kullandığım cihaz 3 sene önce aldığım yd cihaz Xiaomi Redmi Note 5)

Bütçeyi arttırıp ikinci el 11 Pro'ya da 12 almanı tavsiye ederim. Bütçeyi arttırmıyorsan ikinci el XS Max almanı tavsiye ederim. Netflix de takılmasan 11 derdim ama üst düzey ekran bekliyorsan bu seçenekler arasında en iyisi XS Max.

Bunlar üst düzey cihazlar. "Çoğu" cihazda yok dedim. Gidip S21 FE almadığın sürece kamera kalitesi olarak iPhone'u yakalayamazsın.
"OIS çoğu Android cihazda bulamazsın kamera önemliyse iOS cihaz almanı öneririm."
Buna karşılık olarak söylemiştim, alacağı telefonlarda zaten OIS var ve ayrıca diyerekten Samsung'un S6 (2015) cihazından beri OIS kullanıldığını belirttim. S serisi ile iPhone telefonlarında S7 ve iPhone 6S'den beri kamera kaliteleri zaten aynı diyebiliriz, iPhone cihazlarda iOS işletim sisteminin optimizasyonundan dolayı daha net fotoğraflar ve videolar görüyoruz.

"OIS çoğu Android cihazda bulamazsın kamera önemliyse iOS cihaz almanı öneririm."
Buna karşılık olarak söylemiştim, alacağı telefonlarda zaten OIS var ve ayrıca diyerekten Samsung'un S6 (2015) cihazından beri OIS kullanıldığını belirttim. S serisi ile iPhone telefonlarında S7 ve iPhone 6S'den beri kamera kaliteleri zaten aynı diyebiliriz, iPhone cihazlarda iOS işletim sisteminin optimizasyonundan dolayı daha net fotoğraflar ve videolar görüyoruz.
Valla sizi bilemem ama donanım değil, gördüğüm daha önemli. 16k param varsa gidipte Xiaomi almam, hadi Samsung neyse de.

Android cihazlarda kağıt üstünde her şey var ama pratikte yok. Biraz daha gerçekçi bakmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı