iPhone 11 vs. XS vs. XMAX vs. Xiaomi 12T

Valla sizi bilemem ama donanım değil, gördüğüm daha önemli. 16k param varsa gidipte Xiaomi almam, hadi Samsung neyse de.
Tercih meselesi, mesela telefondan anlayan birisi daha iyi özelliklerinden dolayı iPhone 11'e 17 bin lira vermek yerine S20 FE'ye 11 bin lira verir ve daha iyi bir telefona sahip olur ama yine de sırf iPhone 11 olduğu için parasını yazık edenler de var, tercih meselesi.
16k param varsa gidipte Xiaomi almam, hadi Samsung neyse de.
Şahsen ben eğer daha iyi özelliklere sahipse Xiaomi alırdım, örneğin 18 binlik HD+ çözünürlük ve IPS panel iPhone 11 alacağıma 17 binlik AMOLED panel, FHD+ çözünürlük, 120Hz tazeleme hızı ve 68 Milyar renk sayısına sahip olan 12T alırdım.

Android cihazlarda kağıt üstünde her şey var ama pratikte yok. Biraz daha gerçekçi bakmak lazım.
Açar mısınız biraz konuyu? Pratikte olmayan şey nedir? Mesela QHD+ ekranları boşu boşuna mı kullanıyorlar?

Tercih meselesi, mesela telefondan anlayan birisi özelliklerinden dolayı iPhone 11'e 17 bin lira vermek yerine S20 FE'ye 11 bin lira verir ve daha iyi bir telefona sahip olur ama yine de sırf iPhone 11 olduğu için parasını yazık eden de var, tercih meselesi.

Şahsen ben eğer daha iyi özelliklere sahipse Xiaomi alırdım, örneğin 17 binlik HD+ ve IPS ekranlı iPhone 11 alacağıma AMOLED, FHD+, 120Hz ve 68 Milyar renk sayısına sahip olan 12T alırdım.

Açar mısınız biraz konuyu? Pratikte olmayan şey nedir? Mesela QHD+ ekranları boşu boşuna mı kullanıyorlar?
Konu tartışma konusu değil, bu kategoride bir sürü ceza aldım zaten.

Dediğim gibi, kağıt üstünde olan özellikler benim zerre umurumda değil, 2 sene sonra cihazı çöpe atmak isteyen biri Xiaomi alabilir.

Dediğim gibi, kağıt üstünde olan özellikler benim zerre umurumda değil, 2 sene sonra cihazı çöpe atmak isteyen biri Xiaomi alabilir.
Kağıt üstünde olan özellikler umurunuz da değilse HD ve IPS ekranlı iPhone 11 alın o zaman, yazdıklarımı anlamak istemiyorsanız yapacak bir şey yok. Sonuca bakarsak arkadaşa kalmış karar vermek, kendi kararı.

Kağıt üstünde olan özellikler umurunuz da değilse HD ve IPS ekranlı iPhone 11 alın o zaman, yazdıklarımı anlamak istemiyorsanız yapacak bir şey yok. Sonuca bakarsak arkadaşa kalmış karar vermek, kendi kararı.
Bende iPhone XR var. 11'de gram umurumda olan bir cihaz değil. :)

Paşa paşa senelerdir kullanıyorum ve bu cihaz zamanında çıkmış "ölü" cihazlardan daha stabil bir cihazım var.

Konu sahibi arkadaş kamera önemli olduğunu söylemiş. Fanboyluk bir önem arz etmiyor.

Bende iPhone XR var. 11'de gram umurumda olan bir cihaz değil. :)
Ekranları aynı diyebiliriz.
Paşa paşa senelerdir kullanıyorum ve bu cihaz zamanında çıkmış "ölü" cihazlardan daha stabil bir cihazım var.
XS-XR'ın Samsung tarafında karşılığı "ölü" dediğiniz S10 serisi. Güncelleme konusunda evet iPhone daha fazla güncelleme verecek, büyük bir avantaj. Ekran konusunda S10 daha iyi, işlemci konularında eşit diyebiliriz fakat A12 Bionic biraz daha iyi ama kamera konusunda S10'un daha iyi olduğunu söylebiliriz ve özellikle S10'un ön kamerada 4K 60 FPS video kayıt avantajı var XR'a karşı. Sonuçta iPhone, iOS ve işlemci tarafında daha avantajlıyken S10 ekran, kamera, batarya ve video kayıt konusunda daha iyi. Ayrıca her iki cihazda günümüzde stabil bir şekilde çalışıyor.

Konu sahibi arkadaş kamera önemli olduğunu söylemiş. Fanboyluk bir önem arz etmiyor.
S20 FE kamera konusunda XS ve XS Max'ten daha iyi, 11 ile karşılaştırılır ama bu bütçede alınabilecek S21 FE 5G kamerası iPhone 11'den daha iyi ayrıca ekran ve bataryanın da önemli olduğunu söylemiş :) Bu konularda hangi tarafın daha iyi olduğu ortada. Fanboy şuanda size karşı demek daha doğru olur gibi :)

Ekranları aynı diyebiliriz.

XS-XR'ın Samsung tarafında karşılığı "ölü" dediğiniz S10 serisi. Güncelleme konusunda evet iPhone daha fazla güncelleme verecek, büyük bir avantaj. Ekran konusunda S10 daha iyi, işlemci konularında eşit diyebiliriz fakat A12 Bionic biraz daha iyi ama kamera konusunda S10'un daha iyi olduğunu söylebiliriz ve özellikle S10'un ön kamerada 4K 60 FPS video kayıt avantajı var XR'a karşı. Sonuçta iPhone, iOS ve işlemci tarafında daha avantajlıyken S10 ekran, kamera, batarya ve video kayıt konusunda daha iyi. Ayrıca her iki cihazda günümüzde stabil bir şekilde çalışıyor.

S20 FE kamera konusunda XS ve XS Max'ten daha iyi, 11 ile karşılaştırılır ama bu bütçede alınabilecek S21 FE 5G kamerası iPhone 11'den daha iyi ayrıca ekran ve bataryanın da önemli olduğunu söylemiş :) Bu konularda hangi tarafın daha iyi olduğu ortada. Fanboy şuanda size karşı demek daha doğru olur gibi :)
Kağıt üstünde iyi olabilir. 1-2 seneye durum değişir. :)

Nasıl ki hala iPhone 8 iyiyse, bekleyip görmekte yarar var. Şahsen düşük bütçeli Android alacak kadar zengin değilim, değiliz ülkece. Cevabını alman için çok detay yazarım ama bu forumda ceza almaktan bıktım, kategori modu da fanboy. O yüzden kapsam alanı dışındayım. Bırakta konu sahibi havalı gözüküp boş telefon mu alacak yoksa verdiği vaatleri karşılayan telefon mu alacak, ona kalsın bir zahmet.

Daha önce iOS tecrübem olmadı merakım var oyun oynayan birisi değilim (telefonda oyun oynayan kitleden değilim) daha doğrusu. Günlük kullanım için arayıştayım en başta kamera (OIS olmalı) ve batarya önemli benim için motosiklet üzerinde harita, GPS uygulaması genelde açık olacak. Klon uygulamaları fazlaca kullanırım, Netflix takılırım ekran kalitesi benim için önemli. Xiaomi 12tnin şu anda IMEI kaydı yok çıksada yazılımla olacak ve büyük ihtimal güncelleme yaparsak IMEI uçacaktır. 8/256 GB versiyonu 8600 TL civarında 120 watt şarj aletiyle. Yoksa ikinci el iPhone XS, xsmax veya zorlasam iPhone 11(ekrani kötü deselerde) almaya deger mi? Bütçem 10000 TL belki 1-2 bin daha çıkarım. Ya da fazla uçmadan Oneplus 9 t-mobile mı alsam.. Farklı bir öneriniz varsa ltfen belirtin, şimdiden teşekkürler. (not: Şu anda kullandığım cihaz 3 sene önce aldığım yd cihaz Xiaomi Redmi Note 5)
İMEİ vs. ile başım ağrımasın dersen iPhone 11-XS Max al geç.

Nasıl ki hala iPhone 8 iyiyse, bekleyip görmekte yarar var. Şahsen düşük bütçeli Android alacak kadar zengin değilim, değiliz ülkece. Cevabını alman için çok detay yazarım ama bu forumda ceza almaktan bıktım, kategori modu da fanboy. O yüzden kapsam alanı dışındayım. Bırakta konu sahibi havalı gözüküp boş telefon mu alacak yoksa verdiği vaatleri karşılayan telefon mu alacak, ona kalsın bir zahmet.
Dediklerinize mantıklı cevaplar ile karşılık vermeye çalışıyorum ama sanırım benim düşündüğüm gibi asla düşünemeyeceksiniz :)

Bırakta konu sahibi havalı gözüküp boş telefon mu alacak yoksa verdiği vaatleri karşılayan telefon mu alacak, ona kalsın bir zahmet.
Burada havalı gözüken telefon iPhone oluyor ne yazık ki çünkü vaatlerini ekran kalitesi, bataryası, video kaydı ve işlemci konusunda karşılayan Samsung tarafı oluyor.
iPhone 8 nasıl günümüzde stabil bir şekilde kullanılıyorsa S9'da aynı şekilde stabil bir şekilde kullanılıyor, aynı zamanlarda çıkan telefonlar ve ayrıca S9 çoğu kısımda daha iyi :)

Tabii en son kararı konu sahibi verecek, dediğiniz gibi vaatlerini karşılayan telefonu alır umarım :) Ya da havalı gözükmek için parasını heba eder artık, kendi kararı sonuçta.

Teşekkürler, Samsung tarafını baya araştırdım. Klon uygulamaları benim için çok önemli eğer ios ta kullanamayacaksam yedekte bir android cihazım olması gerekir elimdeki telefon çekmecede kalır. Elimdeki tel. 1800 tl ye opsiyonlamıştım bir yakınıma.
Ekran kalitesinden dolayı iphone 11 i eledim. Xiaomi nin midemi kaldıran arayüzünden bıkmış durumdayım aslında birçok serisini deneme kullanma imkanım oldu ve artık yurtdışı cihaz almak istemiyorum vazgeçtim dirençle imei yok yazılımsal güncellemede uçar gider sıfırlama yapamazsın eskiden daha kolaydı bu işler rsa koruması anakarta müdahale gerektiriyor bu yeni telefonlarda yeni telefonunda içini açtırmak..
Samsung s20 fe beni 3 sene götürür mü bilmiyorum. 120hz ekran deneyimi yaşamakta istiyorum bir taraftan.
İphone xs max bana uygun olabilir sağlam bulabilir miyim bilmiyorum zor gözüküyor yenilenmiş almayacağım. Bu sayılan telefonlarda 5g yok belki şimdilik görmezden gelinebilir ama satarken piyasa android tarafında düşebilir iphone piyasası kolay kolay düşmez. Sık telefon değiştiren biri değilim.
S21 fe muazzam bir telefon olarak gözüküyor. S20 fe, s21fe ve iPhone xs max bu üç telefon arasında hangisini uygun fiyatlı, temiz bulursam onu almayı düşünüyorum. Genede kafam karışık
..🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı