iPhone 11 yeni kutuda şarj adaptörü almak zorunlu mu?

rhylla

Hectopat
Arkadaşlar selam, geçtiğimiz sene kasım ayında kendime 11 almıştım. Kutu içeriğinde şarj aleti ve kulaklık mevcuttu. Dün eşime de aldım ve kutuların küçüldüğünü biliyordum, sadece şarj kablosu çıkacağını da fakat ben ekstra bir adaptör almadım. Çünkü eski telefonlarımızdan kalan şarj adaptörü vardı bende. Eşime onu kullanırsın almayalım dedim fakat kutudan çıkan kablo USB girişli değil. Apple bu konuda bizi sanırım hızlı adaptör almaya zorluyor. Bu konuda büyük hayal kırıklığına uğrattı beni. Merak ettiğim ben bu kabloyu yeni şarj adaptörü almadan kullanamaz mıyım?

iPhone 11’lerin standart kablosu Type C - Lightning olarak görünüyor sitede. Siz aldıktan sonra yeni yılda değişti herhalde.

Adaptör, veya Type C girişli bir uzatma kablosuna veya bilgisayara takmak dışında bir seçenek yok maalesef. Veya internetten eski tip kablo alacaksınız. Ttec marka kablolar var 20 TL’ye Amazon’da. Gayet güzeller.

Orijinal adaptör almanızı tavsiye ederim benim bir tabletim vardı hep farklı şarj aletinden şarj ettim 1.5-2 yılda şarj olmamaya başladı.

Orijinal adaptör almanızı tavsiye ederim benim bir tabletim vardı hep farklı şarj aletinden şarj ettim 1.5-2 yılda şarj olmamaya başladı.
O biraz cihazınizla alakalı. Yıllardır 80 TL'ye aldığım adaptörü kullanıyorum hiç pil problemi oluşmadı. Cihaz üstelik Galaxy M10. Aham şahan bir cihaz değil.

Geri
Yukarı