iPhone 11 yere düştü

halim07

Kilopat
Yer
Düsseldorf-İzmir
Dün akşam telefonumu masadan düşürdüm ve sonuç gördüğünüz gibi, ekranda dokunmatik problemi yok. Sorun neyse öğrenip kendim tamir etmek istiyorum.
İç ekranın mı değişmesi gerekiyor?

Dosya Ekleri

• IMG_1468.JPG
    IMG_1468.JPG
    116,1 KB · Görüntüleme: 395
  • IMG_1471.JPG
    IMG_1471.JPG
    121,7 KB · Görüntüleme: 274
  • IMG_1473.JPG
    IMG_1473.JPG
    119,4 KB · Görüntüleme: 319
Hocam tamirci değilseniz yapamazsınız.
Yapabilir. Temel seviye şeyler bunlar. Ekran değişimi,soket değişimi vb. Zaten çoğu tamirci, bunların bi tık üstüne çıktı mı arıza, orayı burayı aramaya başlıyor. Çünkü bilmiyor.

Sadece sipariş edeceğin ekran,materyal kaliteli olsun. Gerisini kendin halledersin.

Düzeltme: @The Anorak hocamın bahsettiği olaydan haberim yoktu. Servise vermen daha iyi.

iPhone'larda 3rd parti servisleri engellemek için parçalar arasında kod muhabbeti mevcut. Orijinal parça bile olsa servis dışında değiştirildiğinde ekranın True Tone gibi özellikleri çalışmıyor.

iPhone 12 üzerinden bir örnek. Benzer durum iP11 için de geçerli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dün akşam telefonumu masadan düşürdüm ve sonuç gördüğünüz gibi, ekranda dokunmatik problemi yok. Sorun neyse öğrenip kendim tamir etmek istiyorum.
İç ekranın mı değişmesi gerekiyor?
O telefon bende olacak kendimi düşürür onu düşürmezdim. Bence bir telefoncuya filan götür, daha çok bozarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı