iPhone 11'de casus yazılım olabilir mi?

HayatimTakinti

Hectopat
iPhone 11'de casus yazılım olma şansı var mı?

X kız arkadaşım Instagram'da gelen tüm mesaj bildirimlerinin y erkek arkadaşına gittiğini söyledi.

Ama tüm şifrelerini değiştirmiş vs ama yine de gidiyormuş.

iOS bu hususlarda en iyi platform diye biliyorum

Yani bu tarz bir şey nasıl olabilir?

Şifreyi bilme şansı kesinlikle yok.

Ve y denilen kişi NATO'da görevli asker.

Hani NATO'daki bilişim ağının ya da teknolojinin bu şekilde bir yetkisi var mı, bu şekilde Instagram'a sızma durumu olabilir mi yetkileri var mı?

Olsa dahi bir Instagram için bunu yapmaya değer mi bilemiyorum.

Benim bildiğim iOS 3. parti uygulamaların en zor yüklendiği, açığı olmayan bir platform.
Ayrıca Instagram'da bu şekilde NATO dahi olsa Instagram verilerini vermeyecek bir şirket diye düşünüyorum.

Hadi verdi diyelim de koskoca nato niye bireysel şifreler ile uğraşsın?

Bence y, x dediğim kızı kekliyor, böyle bir erişimleri yoktur diye düşünüyorum.

Sizce var mıdır?

Vartoslar hakkında yorum yapabilir misiniz?

Ve instagramını şifre değiştirmek e-posta değiştirmekten başka nasıl korumaya alabilir?

Herhangi birinin erişimine kapatmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir RAT olma şansı var, iOS marka telefonlara da virüs bulaşabilir. Bu olayı yaşayan bir arkadaşım vardı fakat dediğiniz gibi y kişisi NATO'da görevli askerse istediği her şeye erişemez :)

Not: İçi rahat etmezse telefonu sıfırlasın ya da bir av ile taratsın.

Son düzenleme:
Instagram mesajlarının kendisine de gitmesinin tek sebebi hesabı ele geçirmiş olabilir. Eğer geçirmediği halde halen mesaj bildirimlerinin geldiğini söylüyorsa kanıt göstersin. Kanıtı var mıymış?

NATO'da asker diye hukuki güvenilirliği çiğneme hakkı yok. Eğer öyle bir erişimi varsa -ki zannetmiyorum, muhtemelen kekliyor- KVKK uyarınca böyle bir şey suç. Eskiden iOS cihazlara meterpreter denilen backdoor yazılımları sızdırılabiliyordu ama bu açığı Apple çoktan kapattı. Bence başka bir durum söz konusu.

İçi rahat etsin diye iTunes üzerinden “iPhone'a geri yükle” seçeceğini seçerek cihazı sıfırlayabilir fakat yedeklemeyi unutmamak lazım tabii. Ben de keklediğini düşünüyorum ayrıca NATO'da asker olması ona bu ayrıcalığı vermiyor.

Geri
Yukarı